Старши-треньорът на Лудогорец - Анте Шимунджа, остана доволен, след като българският шампион се класира за групите на Лига Европа. "Орлите" завършиха 3:3 след продължения в реванша срещу Жалгирис и след успеха с 1:0 в първия мач в Разград за шести пореден сезон ще играят в груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

"Беше трудно за всички. Винаги е трудно за нас. Не се делим на футболисти и треньор. Важното е, че достигнахме до Лига Европа. Гледайки и двата двубоя, беше много трудно.

Играхме добре, защото създадохме доста положения. Лесно стигахме до финалната третина, а те играеха на контраатака. Не опитвахме да си върнем топката през първото полувреме, но след почивката променихме това. Показахме характер, а нашият характер е много сериозен. Искахме победата повече от тях.

Говорихме за терена. Играчите трябваше да знаят какво ги очаква. Сега е трудно да се говори за причините. Още в първата минута допуснахме гол. Вярвахме в себе си, в принципите си и в работата, която трябва да свършим.

Нямаме влияние върху жребия, но искаме да сме конкурентноспособни. Искаме да сме отборът, за който всички ще внимават в Лига Европа и това ще е целта ни".

Героят Вердон: Искам Манчестър Юнайтед за съперник!