Шампионът на България Лудогорец се наложи с 3:0 над Евроколеж ( Пловдив) в спаринг игран в Смолян. Срещата беше от две полувремeна от 35 минути, а двата щаба експериментираха със съставите.

От състава на разградчани липсваха Емил Гъргоров и Йордан Минев, а от "колежани" заради контузии не играха Георги Куртев, Георги Данов, Тодор Тодоров и Краси Кръстев. И трите попадения паднаха през вторите 35 минути, когато на терена Митко Джоров пусна осем момчета родени през 1994 година, въпреки младостта си те не се уплашиха и направиха няколко опасности пред вратаря Георги Аргилашки. За съдията Митко Андреев работа нямаше през всичките 70 минути.

Срещата започна с натиск на Лудогорец, които предимно атакуваха по лявото крило, където новото бразилско попълнение Кайсара беше трудно опазван от Деян Бекяров. По дясното крило набезите на Шоко бяха умело опазени от Николай Бончев. До десетата минута бившият играч на Жил Висенте направи два пробива и два пъти беше извеждан от Миро Иванов и Мишо Александров на стрелкова позиция, но ударите му минаваха извън очертанията на вратата на Шеров.

В 13 мин Бекяров с дълъг пас изведе Олгин Чобан зад защитниците на Лудогорец, Димитров успя да го догони и да блакира ударът му срещу Аргилашки. До края на първата част Кайсара и Миро Иванов пропуснаха от близо да открият резултата. През втората част Лудогорец вкара три гола, чрез Ст. Генчев (45'), след разбъркване от корнер, Кабаселе в 55 мин и Митчел в 67 мин. За "колежани" фрапантен пропус пред вратата на разградчани направи Венци Гюзелев, който от метър би в Аргилашки.

Евроколеж: С. Шеров, Д. Бекяров, Н. Бончев, Й. Вранчев, Й. Жаров, Ст. Ангелов, Д. Хърков, Илхан Ибрамчик, Влад. Драмалиев, Олгин Чобан, Димо Станков ( А. Дафков, И. Атанасов, Венци Гюзелев, Д. Колев, Богдан Кузмов, Бисер Карагерен, М. Алексиев, П.Бунтов)

Лудогорец: Аргилашки, Да Соуса, Диян Димитров, Барт, Ст.Генчев, М.Иванов, Кайсара, Митчел, Мишо Александров, Димо Бакалов, Фран Гела.