Густаво Кампаняро съвсем няма да е последната перла в селекцията на шампиона Лудогорец. Бразилският халф подписа преди седмица с разградчани и стана вторият нов след защитника Игор Пластун.
Спортно-техническото ръководство е дискутирало на лагера в Смолян възможността да бъде взет още един бранител и централен нападател. Засега ангажирането на стопер е на втори план, тъй като треньорът Георги Дерменджиев има на разположение трима освен Пластун. Това са Козмин Моци, Георги Терзиев и 18-годишният Венцислав Керчев.
В предни позиции обаче разградчани не разполагат с равностоен заместник на Клаудиу Кешерю. Нито Жуниор Кишада, нито Цветелин Чунчуков са на неговото ниво. Това се видя много добре през последния сезон, когато, макар че румънският национал изпадна в сериозна голова суша, продължи да бъде неизменен титуляр.
Гийермо Селис, който бе желан от Лудогорец преди трансфера на Кампаняро, почти сигурно ще подпише с португалския Брага. Изданието "О' Jogo" твърди, че сделката е на финалната права. Според материала клубът ще плати за правата му 2 милиона евро на настоящия му тим Хуниор. Президентът на колумбийците Алфредо Гонсалес - Рубио признава, че е била получена много добра оферта от Лудогорец, но играчът е отказал да продължи кариерата си в България.