Лудогорец за четвърти път ще играе в Европа 3-4 дни преди мач с Левски за първенство.

Именно със "сините" е следващото изпитание на "орлите" в първенството, след ключовия сблъсък с Карабах днес, пише "Мач Телеграф".

Най-добре се справиха и на двата фронта в началото на октомври 2019-а с треньор Станислав Генчев.

Тогава разбиха Ференцварош с 3:0 в Будапеща, а след това победиха Левски на Хубчев с 2:0 в Разград.

В другите два случая през 2020-а и 2021-а двубоите в Европа бяха загубени от ЛАСК и Цървена звезда, но Левски отново бе победен няколко дни по-късно.

За днес пък треньорът Георги Дерменджиев и наставникът на вратарите Здравко Здравков имат дилеми около вратарския относно реванша с Карабах.

На линия вече е Серджио Падт, който беше и в групата за гостуването в Баку, но не игра, защото не беше тренирал наравно със своите съотборници, посочва изданието.

Германецът Бонман обаче демонстрира отлични намеси и в двете срещи, в които игра - гостуванията на Динамо Минск и Карабах и по всичко личи, че именно той ще започне от първата минута довечера.

Падт от своя страна игра много силно в първите 4 официални срещи — двата с Динамо Батуми, както и дербито с ЦСКА, а и домакинството на Динамо Минск.