Лудогорец и Слован (Братислава) не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в последната контрола на турска земя на "орлите". Ноно откри за словаците в 62-ата минута, а 3 по-късно Жоржиньо успя да върне равенството в мача.

Първото полувреме едва ли ще се запомни с нещо интересно. Тимът на Слован се отличи с много груби нарушения, които малко или много изнервиха двубоя и логично трима от футболистите им бяха декорирани в жълто.

Най-добрият шанс се откри пред разградчани, когато в 34-ата минута Марселиньо отправи опасен изстрел, след извеждащ пас на Клаудиу Кешерю, но вратарят Грайф успя да отрази. Минута по-рано Кешерю отправи изстрел с глава, но ударът бе в обсега на вратаря.

Лудогорец 1:1 Слован, Жоржиньо с няколко пропуска

Проверката е последна за "орлите" в Турция

Второто полувреме предложи много по-интересни ситуации и емоции на зрителите. Още в 48-ата минута Дяков успя да отнеме топката и подаде към Марселиньо, който пък от своя страна изведе Жоржиньо в стрелкова поцизия, но той не успя да уцели вратата от около 8-9 метра, пращайки топката в аут. Малко по-късно Манолев получи топката на крилото и от своя страна успя да центрира в малкото наказателно поле, където Кешерю засече топката, но твърде слабо и право във вратаря на словаците.

В 58-ата минута Ноно центрира от фаул, а в наказателното поле Байрич успя да засече топката с глава, но ударът мина само на сантиметри от дясната греда на Пламен Илиев. 4 минути по-късно Слован излезе напред в резултата. Моха подаде на Ноно, който отправи вълшебен удар от около 30 метра и направи безпомощен Пламен Илиев, откривайки резултата в полза на словаците.

Радостта за словаците обаче бе твърде кратка, след като в 65-ата минута Лудогорец изравни. Вандерсон отново развинти защитата на Слован и подаде към Кешерю, който от своя страна веднага я центрира на Жоржиньо и за него остана само да добута топката в опразнената врата.

В 73-ата минута Слован удари греда след удар на Ратао, а Лудогорец също нацели страничната греда чрез Жоржиньо, след техничен удар в 77-ата минута.

В последната минута новото попълнение на "орлите" Каули Оливейра можеше да направи обрата пълен, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата на Грайф.