Лудогорец загуби домакинството си на Спортинг (Брага) с минималното 0:1 в двубой от Група F на Лига Европа, игран на стадион "Хювефарма Арена".

Единственото попадение падна рано-рано в срещата, когато Рикардо Орта (7') успя да се разпише, като две минути преди това Юри Медейрош нацели гредата. Разградчани се опитаха да отвърнат на удара, но демонстрираха много вяла и безидейна игра в атака.

Така Лудогорец почти загуби шансове за класиране на някоя от първите две позиции в групата си. "Зелените" са на последното място с 1 точка. Лидер е Цървена звезда със 7, следван от Брага с 6, а Мидтиланд е с 2 пункта.

Лудогорец - Брага: 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна добре за гостите, които още в петата минута нацелиха гредата. Юри Медейрош бе оставен на стрелкова позиция и шутира. Кристиян Кахлина не реагира, но за негов късмет топката се удари в гредата.

Две минути по-късно португалците поведоха в резултата. Нуно Секейра нахлу в пеналтерията и подаде към Рикардо Орта, който без да се бави прати топката във вратата.

Снимка 550987

В 10-ата минута Бернард Текпетей прати топката във вратата на гостите, след като засече центриране от пряк свободен удар. Голът му обаче беше отменен заради засада.

Постепенно двата отбора започнаха да си разменят инициативата, като през период от около 5 мин единият състав владееше топката, а после другия. В крайна сметка обаче не се стигаше до интересни положения пред вратите на Кристиян Кахлина и Матеуш и така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 550993

През втората част случващото се на терена не се промени. Брага умишлено се опита да "приспи" мача, намалявайки темпото на игра.

Снимка 550984

В 60-ата минута Кирил Десподов изпълни ъглов удар. На близката греда сам беше Текпетей, но той не успя с глава да насочи топката по посока вратата на Брага.

Снимка 550983

В 80-ата минута гостите нацелиха гредата за втори път в срещата. Чикиньо комбинира на двойно със свой съотборник, след което отправи много опасен удар. За късмет на Кахлина, топката се удари точно в сглобката.