Лудогорец загуби с 1:2 домакинството си от белгийския Антверп. Българите поведоха в началото на второто полувреме, но след това бяха обърнати от съперника, който създаде много голови положения. "Орлите" владееха повече топката, но отстъпиха пред по-добрата организация на гостите.

Така Антверп за втори път в историята обърна роден тим, показвайки че отборите от Белгия играят успешно у нас.

Лудогорец - Антверп, на живо

Лудогорец - Антверп 1:2, пълен обрат за гостите

"Орлите" искат да започнат петото си участие в групите на Лига Европа с победа

Българският отбор започна с много сериозен натиск в първите няколко минути. От него се стигна до корнери, които не донесоха до нищо.

Гостите показа много голяма скорост при контрататаките, които започнаха да редят една след друга. Особено опасен се оказа норвежецът Симен Юклерьод отляво, който надбягваше постоянно Сииньо и създаде няколко много опасни положения.

За щастие липсата на точност в нападателите на Антверп не доведе до гол. В някои от положенията отлично игра и Пламен Илиев, показвайки великолепен рефлекс.

Постепенно "орлите" успокоиха играта и спряха опасните набези на белгийците. В края на полувремето Ихинио Марин имаше добри възможности за далечен удар. Минута преди почивката Кирил Десподов се контузи при опит за шут и беше заменен от Елвис Ману.

Снимка 501967

Източник: EPA/БГНЕС

Второто полувреме започна по мечтан начин. Елвис Ману даде хубав пас на Ихинио Марин, който напредна към наказателното поле и с кинжален удар по земя откри резултата в 47-ата минута. 1:0 за Лудогорец.

Попадението даде крила на "орлите", които направиха две-три голови атаки, но Каули пропусна да реши мача, оставайки сам срещу Бутьо.

Белгийците, които са свикнали да обръщат мачове, тръгнаха смело напред. Норвежецът Юклерьод продължи да е супер активен отляво. Илиев изби негов удар в корнер.

От него норвежецът центрира добре към Гееркенс, който прехвърли с глава нашия вратар за 1:1 в 63-ата минута.

След това попадение белгийците продължиха да са по-настойчиви. Те пресираха високо и след грешка стигнаха до второ попадение.

Сантана върна нескопосано на Пламен Илиев. Рефаелов се възползва, първи стигна до топката, заобиколи вратаря и под малък ъгъл плъзна топката за 1:2 в 71-ата минута.

Това попадение свали тонуса на играчите на Лудогорец. В игра бяха вкарани Кешерю и Анисе, но това не доведе до нищо. Белгийците имаха и една греда след удар с глава.

В този мач се видя, че бързата игра е голям проблем за родните клубове, които обичат да действат на по-бавни обороти.