Лудогорец премаза Верея в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Шампионите се наложиха с 5:1 над новака като гост на „Трейс Арена“. Разградчани не оставиха никакъв шанс на тима на Александър Томаш.

Това беше генерална репетиция на Лудогорец преди мача с ПСЖ. Разградчани посрещат парижани на "Васил Левски" в сряда.

Снимка 254726

Домакините изглеждаха тотално объркани и не създадоха нито една опасност пред вратата, пазена в този мач от Милан Борян.

НА ЖИВО: Верея - Лудогорец

Шампионите с генерална репетиция преди битката с ПСЖ

Резултатът бе открит в 13-ата минута. Тогава Мисиджан бе изведен от Марселиньо и от малък ъгъл и вкара топката през краката на Караджов. В 29-ата минута Кафу овладя чудесно на гърди центриране на Марселиньо и вкара за 2:0 .

Снимка 254724

До края на полувремето не паднаха повече голове. В 48-ата минута Вандерсон получи майсторски от Кафу и преодоля без напрежение Караджов, за да направи резултата класически.

В 69-ата минута Кафу уби тотално интригата в Стара Загора след като вкара четвърти гол в мача. Минута по-късно Марселиньо вкаа с уникално самочувствие след двойно подаване с Кафу.

В 83-ата минута Верея получи право да изпълни дузпа след фаул на Минев срещу Педро. Елиаш стреля точно, не оставяйки шанс на Боян за 1:5.

Така Лудогорец е на 3-ото място с 16 точки и има най-резултатното нападение с 19 гола. Лидерът Левски е с 4 попадения по-малко. Верея пък е на 8-ата позиция с 10 пункта.