Лудогорец за четвърти път ще играе реванш в Европа след аванс от 1:0, взет в Разград, какъвто е сега случаят с Андерлехт. Добрата новина е, че винаги в такива случаи "орлите" се класират напред.

За първи път това се случи през 2018 година в предварителните кръгове на Лига Европа, припомня "Мач Телеграф". През август шампионите отидоха с този аванс на реванша срещу босненския Зрински Мостар. Там пак бяха на път да спечелят с 1:0 с гол на Клаудиу Кешерю, но в последната минута домакините изравниха след вратарска грешка. С общ резултат 2:1 българският тим продължи напред.

През юли 2021 година Лудогорец дублира успеха с 1:0 и в реванша срещу беларуския Шахтьор Солигорск, който бе в Белград. Точен тогава бе Кирил Десподов, след асистенция на Каули.

Най-тежко бе елиминирането на Жалгирис Вилнюс в началото на настоящия сезон. "Орлите" бяха на път да стигнат до дузпи на реванша в Прибалтика, където домакините водеха с 3:2 до 120-ата минута. Тогава обаче от бялата точка Оливие Вердон бе точен и донесе спасителното 3:3 за "орлите".

Факт е, че Лудогорец продължава напред след 1:0 и в трите случая, но нито Жалгирис, Зрински Мостар или Шахтьор Солигорск, нямат класата, историята и традициите на Андерлехт.