Лудогорец U15 постигна победа с класическия резултат 3:0 над Национал (София). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов поведоха с 1:0 в 20-та минута. След атака по крилото топката бе центрирана на далечна греда. Централният нападател Петко Петков я свали на Йоан Йорданов, а той я прати в мрежата. Този резултат се запази до почивката.

През втората част "орлите" пропуснаха много чисти ситуации за гол. Все пак превъзходството им бе материализирано от попадения на Иван Аспарухов в 45-та и влезлият като смяна Димитър Игнатовски в 66-та минута. Между двете попадения гостите удариха греда, отбелязва официалният сайт на шампионите.