Лудогорец спечели гостуването си на Пирин (Благоевград) с 3:1 в късния неделен двубой от шестия кръг на efbet Лига.

Домакините поведоха в резултата рано, рано след великолепен изстрел на Мохамед Брахими (3'). Радостта на благоевградчани бе кратка, тъй като Жосуе Са (15') изравни малко след това.

През втората част разградчани стигнаха до обрат, благодарение на Алекс Сантана (56'). Пиерос Сотириу (67') пък оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа.

Така Лудогорец застана на второто място в класирането на първенството с актив от 12 точки от 4 мача. Пирин пък се намира на незавидната 12-а позиция с 3 пункта.

Пирин (Благоевград) - Лудогорец: 1:3 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Срещата пък бе ръководена от Станислав Тодоров, който записа своя мач номер 282 в елита на България. Така реферът излезе на първо място по този показател.

Двубоят започна вихрено за домакините и те поведоха в резултата още в 3-ата минута. Мохамед Брахими напредна опасно и отправи мощен изстрел на няколко метра от границата на наказателното поле. Кристиан Кахлина нямаше какво да направи - 1:0.

Само пет минути по-късно разградчани опитаха да върнат гола пасив, Алекс Сантана стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му мина над вратата на Петър Петров.

В 15-ата минута Лудогорец изравни. Жосуе Са се извиси над всички след центриране на Кирил Десподов от ъглов удар и с глава прати топката във вратата на Петър Петров.

Попадението даде допълнителен импулс на разградчани и в 31-ата минута и Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на домакините. Нападателят шутира по диагонала, но Петър Петров внимаваше и спаси.

В 37-ата минута грешка на Кристиян Кахлина едва не доведе до втори гол във вратата на Лудогорец. Стражът не овладя добре върната към него топка към него от Игор Пастун и беше затворен от Станислав Костов. Изританата от Кахлина топка рикошира в тялото на нападателя на Пирин и излезе в аут. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 544756

Източник: Официален сайт на Лудогорец

В началото на втората част двата отбора намалиха темпото, дебнейки грешки в противниковата защита.

В 56-ата минута разградчани стигнаха до обрат. Алекс Сантана тръгна на слалом, в който преодоля Гурам Гощелиани и Светослав Дяков. Бразилецът отправи с премерен изстрел от границата на наказателното поле. Топката летеше неспасяемо и опъна мрежата на Петров - 1:2.

В 66-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Стилиян Николов игра с ръка с топката в наказателното поле по време на пробив на Мавис Чибота. Съдията Станислав Тодоров се консултира с ВАР и отсъди дузпа. Пиерос Сотириу се нагърби с отговорността и не сгреши.

След попадението благоевградчани се втурнаха в атака, търсейки голове, с които да се върнат в мача. В 79-ата минута Спас Георгиев получи шанс да обстрелва вратата на гостите, но Кахлина спаси.

В 84-ата минута отново Чибота притесни защитата на домакините. Футболистът проби добре по лявото крило, измъкна се от Красимир Станоев и падна в накацателното поле, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма дузпа.