Отборът на Лудогорец пропусна доста положения, но с гол в продължението надви с 2:1 елитния румънски тим Динамо Букурещ в контрола, играна на стадион "Лудогорец Арена".

Пропуските започнаха още в 15-ата минута, когато Марселиньо от удобна позиция стреля в тялото на вратаря на гостите. Отново бразилецът с глава не успя да се разпише малко по-късно, но съвсем фрапантен бе пропускът на Иван Стоянов в 35-ата минута.

Нападателят изпусна, останал очи в очи със стража на Динамо Джордже. Минута по-късно Лудогорец пропусна и дузпа за фаул срещу Миро Иванов. Светослав Дяков бе грешник за своите, след като ударът му от бялата точка срещна напречната греда и излезе в аут. В началото на втората част Лудогорец най-сетне откри. Марселиньо прониза с външен фалц резервата Наумовски.

Никулае обаче изравни резултата в 67-ата минута с удар отблизо. Срещата вървеше към равен, когато Кабаселе избухна и с гол в допълнителното време зарадва феновете на домакините.