90′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:
90′

Край на мача. Лудогорец отпадна от турнира на УЕФА Лига на конференциите още в 1/16-финалите след 0:0 и 0:1 срещу Сервет. Така за втора поредна година разградчани приключат бързо участието си в Европа.

89′

Реферът от Азербайджан дава четири добавени минути.

87′

Пропуск за Лудогорец. Текпетей нахлу в наказателното поле и потърси Дуа пред вратата, но съотборникът му не успя да достигне топката.

86′

Атака на Лудогорец е спряна с нарушение. Реферът дава пряк свободен удар. Зад топката застана Текпетей, който центрира в наказателното поле, но не последва нищо опасно.

84′

Времето неумолимо тече и то не в полза на Лудогорец. Треньорът Георги Дерменджиев пусна в игра всичките си нападатели в цел да гони връщане на гола-пасив и евентуален обрат.

73′

Пореден пропуск на Видал, феновете на Лудогорец настръхнаха, чуват се освирквания.

Снимка 654606

Източник: startphoto.bg

70′

Кайо Видал пропусна отлична възможност да върне надеждите на Лудогорец. Той се озова сам пред вратаря на Сервет и отправи удар, но Фрик с ръка отрази топката.

58′

Фон Витри центрира отдясно към Кайо Видал, който се извиси и стреля с глава, а Фрик направи зрелищно спасяване.

Снимка 654616

57′

Тео Манан от Сервет стреля от движение, но не особено точно.

49′

Шансове пред Лудогорец. Текпетей подаде от корнер, Квадво Дуа отправи удар с глава, но Фрик изби. След разбъркване отново Дуа атакува швейцарската врата със задна ножица, но и този път стражът на гостите от Женева спаси.

45′

Стартира решителната втора част. Лудогорец започна активно, но Кайо Видал не успя да нанесе качествен удар към швейцарската врата.

45′

Първото полувреме в Разград завърши. Сервет води с гол аванс и при този резултат продължава напред. Лудогорец се нуждае от пълен обрат през вторите 45 минути.

37′

Лудогорец продължава с активните си действия, но така и не стига до чисти ситуации. Разградчани отправят предимно далечни удари, които не затудняват стража на Сервет. Точно това направи Кайо Видал, който шутира с десния крак, но Фрик улови.

30′

Бившият играч на ЦСКА Брадли Мазику получи жълт картон заради удар в лицето на Бърнард Текпетей.

20′

Натискът на Лудогорец се засили. Текпетей се оказа отново в центъра на събитията. Топката беше върната с глава от наказателното поле в пространството пред вратата, откъдето Текпетей се опита с мощен удар да я прати в мрежата, но неуспешно.

11′

Шанс пред домакините. Текпетей напредна отдясно и центрира по земя. Топката отиде към непокрития Сон, който стреля с десния си крак, но топката профуча край дясната греда на Фрик. Три минути по-късно "орлите" отново имаха възможност, но не успяха да се възползват.

6′

ГОЛ ЗА СЕРВЕТ! Грешка в отбраната на "орлите", от която се възползва Коня, който получи топката пред наказателното поле от футболист в зелено, напредна и елиминира съпротивата на Вердон, след което прокара топката между краката на Падт за 1:0.

3′

Шанс пред Сервет. Тимоти Коня отправи удар от сериозна дистанция към лудогорската врата, но Серджио Падт се справи.

2′

Двубоят в Разград стартира.

Снимка 654601

1′

Здравейте с живото проследяване на двубоя между Лудогорец и Сервет. Двубоят е реванш от 1/16-финалите на турнира на УЕФА Лига на нациите. Първата среща в Женева завърши 0:0 и тази вечер разградчани трябва да търсят задължителен успех. Двата отбора вече са на стадиона в очакване на първия съдийски сигнал.

99. Руан Секо

Лудогорец посреща Сервет тази вечер от 19:45 часа в плейоф-реванш за класиране на 1/8-финалите в Лигата на конференциите. След 0:0 в Женева съставът на Георги Дерменджиев е голям фаворит за продължаване на тази фаза. Но това трябва да бъде доказано в предстоящите 90 или дори 120 минути на "Хювефарма Арена" в Разград.

Дерменджиев: Ритъмът утре ще бъде по-различен

"Двубоят си остава 50 на 50"

В понеделник шампионите записаха важен успех срещу конкурента за титлата Черно море у дома с 3:1, а сега им предстои ново предизвикателство.

Наставникът на Лудогорец - Георги Дерменджиев, няма да може да разчита единствено на контузените Антон Недялков и Иван Йорданов, както и на новото попълнение Ивайло Чочев, който не е регистриран за този кръг от надпреварата.

Треньорът на Сервет: Трябва да изиграем не много добър, а отличен мач, за да отстраним Лудогорец

Ето какво каза

"Трябва да бъдем много умни. Мисля, че това не е достатъчно наистина. Съперникът е добър отбор, ние се съобразяваме с това нещо. Имаме добри шансове. Теренът в Женева не беше много добър, но не се оправдаваме с това нещо. В Разград е по-добър и да се надяваме, че това ще ни помогне. За нас е важно да сме крайни победители", каза Георги Дерменджиев преди срещата.

Единственият, който пропуска срещата за гостите е французинът Давид Дулен. Голмайсторът на тима през този сезон е Енцо Кривели с пет попадения, а с най-много игрови минути е Йоан Северин.

Победителят от този сблъсък ще продължи към 1/8-финалите, като ще научи съперника си за тази фаза в петък, 23 февруари, от 14:00 часа, когато е жребият.

Защитник на Сервет се закани: Ще играем офанзивно