Лудогорец победи Етър с 5:1, макар да изоставаше в резултата и първото полувреме на контролата на базата "Гнездо на орли" да завърши 1:1. За разградчани неофициален дебют записа новото им попълнение Дени Групер.

Етър откри резултата в 38-ата минута. Тогава след грешка на защитата на "орлите" при изнасянето на топката Даниел Младенов се озова в добра ситуация, но ударът му срещна левия стълб, а при добавката Ловре Кнежевич технично изпрати топката в незащитения десен ъгъл на вратата на Симон Слуга.

В самия край на първото полувреме Рик Джонатан получи топката в наказателното поле и с диагонален удар направи 1:1.

В 53-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Тогава Сисиньо бе изведен отдясно и пусна хубав пас към Игор Тиаго, който отблизо вкара за 2:1.

Натискът на разградчани продължи и в 65-ата минута те вкараха трети гол. Бърнард Текпетей подаде на Рик Джонатан, който продължи към Матиас Тисера и последният вкара с точен удар от средна дистанция. Още не бе изминала и минута от това попадение и Тисера вкара втория си гол в мача за 4:1.

В 75-ата минута Тисера оформи хеттрика си в рамките на 10 минути, след като бе изведен сам срещу Анатоли Господинов и с хубав удар вкара топката покрай него.

Лудогорец пусна онлайн билетите за мача с Ботев (Пловдив)