Лудогорец записа престижна победа на старта на подготовката в чужбина. Шампионите се наложиха над Славия (Прага) в лагера, който се провежда в Австрия. „Орлите” победиха с 2:1 и така записаха третата си поредна победа от началото на лятната си подготовка.

Абел Анисе откри резултата в 6-ата минута, след като засече подаване отдясно, а четвърт час по-късно Джонатан Кафу се измъкна от защитата на Славия и удвои.

Двубоят постепенно се изнерви заради няколко груби изяви на съперника, а Лукоки и Витиня трябваше да получават медицинска помощ.

В 67-ата минута Лудогорец поиска дузпа за падане на Кишада в наказателното поле, но реферът замълча. Славия отбеляза почетно попадение в 79-ата минута, с което бе оформен крайният резултат.

Разградчани вече имат три победи в летните проверки (над Атлетик (Куклен) с 9:0 и Евроколеж със 7:0), а до края на лагера в Австрия остават още четири мача - 26 юни с Динамо (Тбилиси), 29 юни с Динамо (Москва), 2 юлис Макаби (Хайфа) и 3 юлис Динамо (Киев).

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, Витиня, 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу