Шампионът на България Лудогорец не срещна сериозни затруднения в поредната си контрола на турска земя.

На стадион "Риксос Премиум" в Белек разградчани разгромиха с 6:0 казахстанския Кайрат.

Точни за победителите бяха Кешеру, Жоржиньо, Чибота, Бакалов и на два пъти Шверчок.

След малко повече от минута игра резултатът вече бе в полза на българския отбор.

Тауата напредна и центрира остро, а Кешеру прати майсторски топката в мрежата за 1:0, давайки ранен превес на състава си в сблъсъка.

Натискът на Лудогорец продължи и изглежда бе само въпрос на време да бъде реализиран втори гол.

С пропуск в полето на съперника се отчете Марселиньо, който не успя да се възползва по възможно най-добрия начин от добро подаване и стреля неточно.

В 36-ата минута отново Тауата центрира, но Жоржиньо не успя да засече кълбото успешно.

Все пак Жоржиньо се реваншира, като само три минути след пропуска си стреля перфектно с глава и удвои предимството на тима си.

В 65-ата минута Шверчок се разписа за пореден път по време на подготовката на тима си, покачвайки на 3:0.

Играчите на Кайрат обаче едва ли бяха готови за това, което последва, като до края на мача получиха нови 3 попадения в своята врата.

За три игрови минути разградчани на два пъти получиха право да изпълнят дузпа. Първо успешно с тази задача се справи Чибота, а след това и Бакалов отказа вратаря на Кайрат от бялата точка.

Крайното 6:0 оформи Шверчок, реализирал второто си попадение в срещата 14 минути преди изтичането на редовното време.