Лудогорец надделя над Риека в оспорван двубой и продължава напред в квалификациите на Шампионската лига! Двата отбора трябваше да играят продължения, след като завършиха 1:1 в редовното време на срещата. В 19-ата минута Якуб Пьотровски реализира от дузпа, а в 71-ата минута Амер Гояк изравни. В продълженията Ивайло Чочев и Станислав Иванов направиха резултата 3:1 и пратиха "орлите" напред!
Още в 50-ата секунда станахме свидетели на първия точен удар в срещата. Антон Недялков намери Кайо Видал, който отправи удар от разстояние, но Мартин Зломислич отрази.
В 11-ата минута Петър Станич подаде на Бърнард Текпетей, който шутира, но бранител на гостите се намеси и отби.
В 19-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза от дузпа. Сон се прицели в хърватската врата, но кълбото се отклони от ръката на Анте Майсторович. От ВАР привикаха съдията Джон Бийтън да прегледа отново ситуацията и той реши да посочи бялата точка. Напускащият "орлите" Якуб Пьотровски се нагърби с изпълнението и не сгреши - 1:0 за българския шампион.
Източник: startphoto.bg
В 23-ата минута разградчани бяха близо до второ попадение. Получи се разбъркване в наказателното поле, при което Кайо Видал стреля, но Анте Майсторович в сетния миг направи шпагат, с който блокира и не позволи второ попадение.
Само две минути след подновяването на играта хърватите бяха близо до попадение, след като Тони Фрук нацели гредата. Той стреля от движение след корнер и топката се отби от левия страничен стълб. Последва добавка, при която Лука Менало не успя да уцели вратата на Бонман.
В 68-ата минута и "орлите" нацелиха гредата. Кайо Видал успя да се отскубне от отбраната и отправи шут от дъгата. Кълбото рикошира в Раделич и се отби в десния стълб до Зломислич.
Източник: startphoto.bg
В 71-ата минута Амер Гояк отбеляза за хърватите. Ласицкас центрира отляво към Гояк, който от близка дистанция изравни за 1:1.
В 77-ата минута Габриел Рукавина получи директен червен картон заради страховито влизане с шпагат в краката на Мунир Шуиар! Рукавина заби бутонките си в бедрата на Шуиар. Така хърватите останаха с човек по-малко.
В 86-ата минута Ивайло Чочев реализира гол за "орлите", но Станислав Иванов бе в засада в хода на нападението и така попадението бе отменено.
Източник: startphoto.bg
В петата минута на добавеното време Филип Калоч можеше да реши всичко в срещата. Чехът пробва късмета си с мощен изстрел, но топката профуча покрай вратата.
В осмата минута на добавеното време хърватите получиха още един червен картон! Тони Фрук бе изгонен, след като направи шпагат, който попадна в ахилеса на Пьотровски. Последва ВАР преглед, който констатира нарушението. Така гостите продължиха с 9 души в продълженията.
В първото продължение не се случи нищо интересно, но във второто "орлите" извоюваха победата си.
Източник: startphoto.bg
Ивайло Чочев отбеляза в 107-ата минута. Сон успя да намери добре Куртулуш, който стреля ниско по тревата. Чочев успя да се докопа до кълбото и го отклони с пета във вратата на хърватите, с което направи резултата 2:1.
В 117-ата минута Станислав Иванов сложи край на спора, правейки резултата 3:1! Той получи топката след пас на Шуиар и без особени затруднения преодоля Зломислич!

tundzhaka
на 31.07.2025 в 11:50:03 #22Левскидо момента мога да кажа че в ЕКТ по нищо не се представя по-зле от Лудогорец. А исъперника който имаме днес е доста по-красен от Риека.
waterloo
на 31.07.2025 в 11:39:56 #21Разгдрадчани успяха, за което е редно да ги поздравим!
Не разбирам само защо резака vladimir-nikolaev бълва толкова злоба и помия срещу "Левски".
Запалянковските пристрастия са едно, а селската простащина на зелените привърженици друго.
Почвам да разбирам защо един друг зелен привърженик на разградчани помести следните коментари тук:
moti_k 12.08.2020 / 15:11:34
"..Никога не съм си позволил колегите си турци да ги обиждам така цинично като теб! Ненормален психар! Може и да си бил по немско, но щом киснеш тук, всеки ще направи извод! Как не са те изритали! Бива гаден език, но мярка няма! Ядеш после, бе! Ха,ха!.."
moti_k 02.08.2020 / 19:29:16
"Турците сме елита на България Ще ни станете 82 вилает Българите са циганите на Европа Ха, Ха!"
n-a-chx8TkqA
на 31.07.2025 в 11:10:31 #20Доспа ми се снощи и не гледах мача, обаче треньорът на Риека вие на умряло, нормално ЛудоКУРЕЦ не за пръв път пробиват със съдията в Европа
rising.red
на 31.07.2025 в 09:27:35 #19Еееее, най-накрая се включи и вторият фен на шалварите! Дълго време само един потурляк ни обясняваше колко велики са турчалята! Вторият вчера е брал тютюн, едва днес сколаса...
194820
на 31.07.2025 в 08:08:49 #18На гледам мачове на тумура, ама да биеш с дузпа и двама в повече е голямо постижение за няколкото фенове коментиращи тук и дежурните шпалираджии от мууарена.
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 31.07.2025 в 07:40:52 #17user avatar 106304 vladimir-nikolaev на 31.07.2025 в 00:05:23#22 И двата червени картона на хърватите бяха безспорни.Спорен беше единствено отменения гол на Чочев,там засадата на Станислав беше минимална *""" Какво да му е "спорно" на отменения гол? Какво значи "минимална засада". Има засада. Няма спор за гола.
tundzhaka
на 31.07.2025 в 00:51:31 #16обаче ако някой ми покаже дpиснятa ще черпя.
tundzhaka
на 31.07.2025 в 00:50:56 #15Алиеф7:2 ... ти на него ми беше изтипосал и снимка. Изглежда кано цял.живот в психото прекарал
tundzhaka
на 31.07.2025 в 00:32:11 #14то пеераси комплексари бол тука, ама като това няма друго.
tundzhaka
на 31.07.2025 в 00:30:16 #13Ето да се посмеете, дори не са му и най-смешните картинки. https://freeimage.host/i/FUBf5Q9 https://freeimage.host/i/FUBfRh7
n-a-f6639hWz
на 31.07.2025 в 00:18:35 #12Очаквам многониковия фенти- менти/гъзирания пеерас/ и черното влечуго/също доказан пеерас/ да се изтропат миризливо тук и да грухтят, че "Лудогорец" не са победили! Хи хи хи!
grozdanov78
на 31.07.2025 в 00:08:27 #11Честито класиране в основна фаза и мачове поне до края на календарната 2025 година. Добре, че съдийската бригада не беше българска, най малкото нямаха да дадат втория червен картон. Играта като изключим първото полувреме беше слаба и безидейна в нападение, слаб Вердон в ззащита. През 2025 разградчани по мое мнение изиграха два силни мача, срещу Олимпик Лион 1:1 и Септември на скоро 5:0. Всички останали мачове независимо от резултатите бяха една голяма мъка.
babait
на 30.07.2025 в 23:53:37 #10Леле!.. Гледах репортаж от мача, и е време съдиите да имат в джобчето на камизолката, освен жълт и червен картон, така и черен. А в джоба на шортите, семки и бонбонки...
skolex
на 30.07.2025 в 23:46:32 #9Имам голяма вяра, че Левски и Арда имат шанс да продължат, а защо не и Черно море да обърка сметките на Истанбул БШ. Стискам палци да продължат всички и след 2 3 години 2 отбора в ШЛ или поне 2 в ЛЕ.
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 30.07.2025 в 23:42:45 #8Добре,че влезнаха българчетата иначе трагедия.
skolex
на 30.07.2025 в 23:29:39 #7Днес победиха изцяло заради липсата на опит и рутина в Риека. Ако срещу тях беше малко по - отракан отбор тип Динамо Загреб или Карабах, щяха да отпаднат 100% с тази игра. Срещу Ференцварош ако не се стегнат, с аут. Унгарците няма да прегорят като Риека и да си изкарат 2 червени Картона
skolex
на 30.07.2025 в 23:26:34 #6Играят само с крила и без централен нападател. Разчитат дефанзивни полузащитници да им градят играта. Нямат плеймейкър от години като последният класен атакуващ полузащитник беше Каули... Колко години откак го продадоха? В защита Вердон.... Какво да кажа? Трябва много класен Таран тип Коялипу, Али Спу, Каранга(признавам, че ЦСКА винаги намират добри топ резлизатори) , плеймейкър и защитник от класата на Паломино. Дано тоя Станич се окаже добър и Машадо.
anatoli-iliev
на 30.07.2025 в 23:24:46 #5Я....жив помияр ....смърдиш мааа !!
anatoli-iliev
на 30.07.2025 в 23:21:27 #4ОТВРАТ....помиярите с 2 човека повече умирисаха терена !! И с вазелин ....най накрая биха !! Дали 2-та червени картона бяха правилни - да но....НО я да погледнем миналото първенство...черната маймуна Текпетей ...Вардон ..Мардон до 45 минута на всеки втори мач гнидите в потури трябваше да играят с 10 или 9 човека !! Да не говоримза авантите със съдиите !! Едните играят с 11 а тези маймуни с 16 човека ....а накрая те и ВАРосват !!?
glider
на 30.07.2025 в 23:19:57 #3Миналия кръг с клизма срещу Динамо Минск, сега срещу 9 човека с триста зора в продълженията. Дотук с нищо не показват, че са готови за групите на ШЛ. И това е най-добрият отбор в БГ. Смятай за какво става дума по-надолу.