Лудогорец победи Цървена звезда с 3:2 в третата контрола от лагера на разградчани в турския курорт Белек.

Игор Тиаго (9', 36') на два пъти бе точен за "зелените", а едно попадение добави Бернард Текпетей (34'). Сърбите обаче вдигнаха отборотите през втората част и върнаха две попадения чрез Мирко Иванич (75') и Алекс Виго (90').

Лудогорец - Цървена звезда: 3:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Неприятната новина за Лудогорец е, че новото попълнение Диниш Алмейда получи контузия в коляното в началото на второто полувреме и трябваше да бъде заменен принудително. Ситуацията с португалеца не изглеждаше добре и опасенията са за сериозна травма.

Иначе разградчани постигнаха първа победа в Турция. До този момент тимът загуби от Хановер с 1:2 и направи равен 1:1 срещу полския Заглебие Любин.

Снимка 603766

Източник: startphoto.bg

Още в 3-ата минута на мача Лудогорец удари греда чрез Игор Тиаго. Бразилецът все пак даде аванс на своя тим в 9-ата минута, след като Доминик Янков елиминира противниковата защита.

В 34-ата минута Бърнард Текпетей удвои преднината на Лудогорец. Ганаецът получи пас от Педро Нареси и с мощен удар преодоля Милан Борян.

Снимка 603765

Две минути по-късно Кирил Десподов центрира отдясно и Тиаго с елегантен удар покачи на 3:0.

Втората част започна с лоша вест за Лудогорец. Новото попълнение Диниш Алмейда получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен принудително.

Снимка 603763

В 57-ата минута Матиас Тисера бе изведен сам срещу Борян, но бившият играч на Лудогорец спаси. Малко след това и Русо бе спрян от добрата намеса на Борян.

В 75-ата минута Цървена звезда вкара за 1:3. Букари намери Мирко Иванич, а той от границата на наказателното поле с удар по земята се разписа.