Лудогорец спечели лесна победа с 3:0 срещу Шамрок Роувърс в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол, който се игра на стадион "Хювефарма арена". Реваншът е насрочен за 26 юли, вторник, от 22:00 часа българско време.

Головете за домакините бяха дело на Пиерос Сотириу (25', 35') и Игор Тиаго (93').

Лудогорец - Шамрок Роувърс 3:0

Двубоят започва в 20:45 часа

"Орлите" надиграха категорично Шамрок Роувърс през първото полувреме и стигнаха до първия си гол в 25-ата минута след брилянтна атака. Каули Оливейра пусна пас с пета към Бърнард Текпетей на дъгата, който пък продължи нападението надясно към Сисиньо. Десният бек върна към подкрепилия го Каули и той центрира в наказателното поле, където Сотириу изпревари защитник на ирландците и вкара красив гол с глава.

Снимка 581411

Източник: startphoto.bg

Второто попадение падна в 35-ата минута и негов автор отново бе Сотириу. Текпетей пропусна да стреля с топката в наказателното поле и тя попадна на пътя на Рик Джонатан, който прати точен удар в левия ъгъл, но той бе избит от защитник. Топката обаче се върна в притежание на Сотириу и водещият реализатор на efbet Лига преодоля с лекота Алън Менъс за втори път.

Снимка 581407

Това бе крайният резултат за първото полувреме, което можеше да завърши с повече голове за Лудогорец. Едно отменено попадение на Сотириу, отлично избиване на Менъс под гредата и още няколко пропуска обаче запазиха временно 2:0 на таблото.

Снимка 581404

През второто полувреме Шамрок опита да изнесе играта извън собствената си половина и успяха да натиснат българския шампион, но ирландците пропиляха единственото си сериозно положение за гол, когато Шон Хор не успя да засече центриране от ъглов удар.

Така се стигна до последната минута на двубоя, когато Лудогорец окончателно уби интригата за реванша. Кирил Десподов центрира към Спас Делев, който нанесе удар към вратата, но стражът на гостите успя да спаси с крак. Топката обаче бе овладяна от Игор Тиаго около точката на дузпата, бразилецът не се посвени да стреля и с мощен шут направи оформи крайния резултат - 3:0!

Лудогорец - Шамрок Роувърс - 3:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Пиерос Сотириу 25, 2:0 Пиерос Сотириу 35, 3:0 Игор Тиаго 90+4

стадион: "Лудогорец Арена", Разград

главен съдия: Жоао Пинейро, Португалия

жълти картони: Мануел Шоу, Рик Джонатан, Сисиньо (Лудогорец); Рори Гафни, Ричард Тауъл (Шамрок).

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Игор Пластун, Антон Недялков, Оливие Вердон, Каули Оливейра (90-Игор Тиаго), Алекс Сантана, Мануел Шоу, Пиерос Сотириу (90-Матияс Тисера), Бърнард Текпетей (71-Кирил Десподов) и Рик Джонатан (78-Спас Делев).

Шамрок: Алън Менъс, Роберто Лопес, Шон Хор, Лий Грейс, Андрю Лайънс, Ронан Фин (76-Шон Ганън), Кристофър Маккан, Ричард Тауъл (79-Шон Каванах), Гари О'Нийл, Дилан Уотс (61-Греъм Бърк) и Рори Гафни.