Лудогорец постигна успех над Хебър с 3:1 в среща от 15-ия кръг на efbet лига. Попаденията за разградчани реализираха Бърнард Текпетей (11') и Аслак Фон Витри (37') и Рик Джонатан (88'). За Хебър почетно попадение отбеляза Стефан Цонков (86').

По този начин "орлите" е на четвърто място с 27 точки, докато съставът от Пазарджик заема деветата позиция с 19 точки.

Домакините стартираха двубоя с настроние, като пропуснаха чудесна възможност да поведат в резултата. Бързият Бърнард Текпетей надбяга отбраната на гостите, след което стреля, но стражът Матвей Игонен блокира удара му.

Снимка 639725

Източник: startphoto.bg

Разградчани наложиха тотална доминация още в първите минути на срещата. Десният краен защитник Аслак Фон Витри получи добро подаване, превзе празното пространство пред себе си, за да центрира към Руан Фелипе, който изпрати топката покрай вратата.

С оглед явното превъзходство на "орлите", логичното се случи. В 11-ата минута отново Аслак Фон Витри остана непокрит на фланга, когато овладя топката и центрира към Бърнард Текпетей, чието изпълнение разпечата вратата на Матвей Игонен.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев опитаха да решат мача в рамките на първото полувреме. В 15-ата минута добро центриране на Бернард Текпетей попадна в Руан Фелипе, а той с фалцов изстрел предизвика намеса от страна на Матвей Игонен.

Снимка 639728

Понастоящем ганаецът безспорно е най-добрият играч на терена. Офанзивният ас на Лудогорец се озова очи в очи с Игонен, ала стражът с прекрасно спасяване съумя да го лиши от попадение.

Шампионът на България почти слoжи край на интригата в днешния сблъсък с втори гол малко преди края на полувремето. При поредната атака Кайо Видал отправи удар, Матвей Игонен сбърка и така топката достигна до Аслак Фон Витри, който с лекота се разписа за 2:0.

Снимка 639726

Втората част започна с шанс за тима от Пазарджик. Бившият играч на Септември Атанас Кабов центрира отдясно в наказателното поле към Николас Пенев, откъдето нападателят стреля неточно с глава.

В 76-ата минута Лудогорец имаше страхотна възможност да направи победата класическа. Квадво Дуа комбинира с Доминик Янков, но българският национал не успя да преодолее Матвей Игонен.

Снимка 639731

Въпреки комфортната преднина на Лудогорец, в 86-ата минута Хебър намали изоставането си. Ангел Бастунов центрира, Мартин Михайлов отклони за Стефан Цонков, чийто удар не остави шанс на Слуга.

Миг по-късно обаче Лудогорец обезателно обезличи надеждите на Хебър за нещо в този мач, тъй като Рик Джонатан шутира, топката рикушира в опонент, подлъгвайки стража Матвей Игонен за 3:1.

Лудогорец - Хебър 3:1 (Развой на срещата по минути)