Лудогорец върна лидерската си позиция в Първа лига, след като разградчани очаквано се наложиха над Дунав. "Орлите" стигнаха до успех с 2:0 срещу тима на Малин Орачев, който бе изкован в рамките на по-малко от 2 минути.

И двете попадения за домакините реализира Марселиньо, който започна като титуляр и бе заменен след почивката с оглед предстоящия важен с Хофенхайм в Лига Европа. Футболистът вкара в 34-ата и 36-ата минути, с което уби интригата в мача.

Лудогорец - Дунав 2:0, Марселиньо матира "драконите"!

Срещата започва в 17,30 часа

Срещата започна с натиск на домакините и още в 5-ата минута Марселиньо бе намерен пред вратарското поле, но Диян Димов изчисти топката малко преди техничарят да я насочи с глава към вратата на Станислав Антонов.

Последният пък се намеси решително след 21 минути игра, когато Върджил Мисиджан остана сам срещу него, но не успя да го преодолее. Малко преди това удар на Клаудиу Кешеру също бе спасен от вратаря на "драконите".

Херо: През второто полувреме мислехме за мача с Хофенхайм (ВИДЕО)

"Пропускаме много положения", заяви треньорът на Лудогорец

Лудогорец поведе в 34-ата минута!

Продължителна атака завърши с пас на Дяков към наказателното поле, топката стигна до Марселиньо, който финтира защитник на "драконите" и елегантно прати кълбото в мрежата - 1:0 за Лудогорец! Останаха обаче съмнения за засада на голмайстора, тъй като преди топката да стигне до него се създаде впечатление, че Лукас Саша е играл с нея, а в този случай Марселиньо вече бе с около метър зад защитата на Дунав.

Още в ответната атака Лудогорец сложи точка на спора!

Джоди Лукоки получи топката на фланга и центрира остро в наказателното поле, където Марселиньо се извиси над всички и с глава вкара втория си гол в мача - 2:0 за Лудогорец!

До края на полувремето Лукоки и Дяков имаха шансове да се разпишат, но пропуснаха да го направят от удобни ситуации. Дунав пък така и не застраши вратата на Ренан.

Малин Орачев: Бяхме много слаби, футбол със страх не се играе (ВИДЕО)

"Трябваше да бъдем по-освободени", заяви треньорът на Дунав

През втората част разградчани понамалиха темпото на игра, но въпреки това имаха положения да стигнат до още голове. С пропуски обаче се отличиха Лукоки и Кешеру, който на метри от вратата не успя да вкара с глава.

Дунав бе с една идея малко по-офанзивен, но така и не стигна до голово положение. Донякъде такава за "драконите" бе възможност от фаул, но Ренан изби в корнер удар на Мирослав Будинов.

И така Лудогорец отново оглави класирането в родната Първа лига с актив от 45 точки, следван от ЦСКА с 44, а тройката се допълва от Левски с 38 точки.