Лудогорец положи отлично начало на серията си от контролни срещи на австрийска земя. Селекцията на Анте Шимунджа надви с минималното 1:0 втородивизионния местен тим Блау-Вайс (Линц). Единственото попадение в мача реализира Бърнард Текпетей още в 20-ата минута. Разградчани бяха без част от своите основни футболисти, което позволи на опонента им да създаде доста опасни положения. Третият от втора австрийска Бундеслига веднъж удари гредата, а в самия край топката от голлинията изчисти Шакийл Пинас.

Лудогроец ще разузнава Сутиеска срещу сърби

Проверката им е на 20 юни

На 22 юни Лудогорец ще има далеч по-тежък спаринг срещу Гройтер Фюрт, който преди няколко дни разби ЦСКА с 4:1. Любопитното в тази контрола е, че ще се изиграят две полувремена с продължителност по 60 минути.

Двубоят, освен със закъснение от четвърт час, стартира и малко по-силно за третия от последния сезон във втора австрийска Бундеслига. "Синьо-белите" имаха претенции за дузпа, след като според тях Сисиньо игра непозволено в собственото си наказателно поле. Съдията на контролата обаче прецени, че формално нарушение на правилата не е имало.

Лудогорец имаше възможност за нещо по-интересно пред австрийската врата в 7-ата минута, когато Текпетей центрира топката от фаул, но не се намери него съотборник, който да отиграе с глава.

Бивш халф на Лудогорец подписа с Бохум

Яцек Горалски играе в Бундеслигата

Серджио Падт се намеси решително в 10-ата минута, когато трябваше да спасява опасен шут на Ронивалдо. Бразилският нападател на Блау-Вайс отигра с воле прекрасна комбинация с Матиас Зейдъл, която се оказа трудна за спиране от лудогорската отбрана.

Проблемите пред вратата на родния първенец продължиха, а австрийците отново бяха близо до гола само след 120 секунди. И при този случай обаче Серджио Падт спечели индивидуалния сблъсък срещу Бернардо Ронивалдо.

Лудогорец - Блау-Вайс (Линц) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Текпетей реши мача

Възпитаниците на Анте Шимунджа поведоха в 20-ата минута на проверката. Блау-Вайс (Линц) пресираше дълбоко "орлите", които с няколко паса преодоляха големия брой австрийски играчи в разградската половина. Всичко това отвори свободен коридор за Бърнард Текпетей, като ганаецът необезпокоявано стигна до границата на наказателното им поле. Оттам крилото беше безпощаден и със силен шут по земя матира Никлас Шмид.

След инкасираното попадение Блау-Вайс отново взе инициативата, като пред лудогорската врата се осъществиха две опасни ситуации. При едната от тях Падт реагира навреме, а при другата късмет пред гола отново нямаше Бернардо Ронивалдо.

Анте Шимунджа за определени мигове от срещата остана доста разочарован от изявите на лудогорските бранители, които на няколко пъти доста лесно допускаха да бъдат преодолявани. Това доведе до комплицирани мигове пред вратата на българския тим, които за радост не завършиха с попадение.

"Зелените" можеха да удвоят своята преднина в 41-ата минута. В сюблимния миг обаче Бърнард Текпетей отправи прекалено слабо подаване за Игор Тиаго, което беше блокирано малко пред голлинията на Блау-Вайс (Линц).

36-годишният Кишада смени отбора

Опитният голмайстор беше представен като ново попълнение на Атлетико Сеарензе

Oще на почивката Анте Шимунджа направи почти основна подмяна на своя състав, като на терена се появиха част от по-опитните футболисти, които бяха оставени на резервната скамейка.

Резервният вратар на Лудогорец - Дамян Христов, трябваше да се проявява в 53-ата минута, когато по-скоро по инстинкт отрази изстрел от средна дистанция, при който нямаше достатъчно добра видимост.

Бразилска акция създаде първата по-интересна възможност за Лудогорец през вторите 45 минути. В 65-ата Рик Джонатан напредна по фланга, след което центрира за включилия се от втора позиция Алекс Сантана. Отиграването му с глава не беше достатъчно добро и топката излезе в аут.

Лудогорец с позиция за мача с Левски

Ето какво пишат "орлите"

Нямаше да бъде незаслужено, ако Блау-Вайс (Линц) беше възстановил паритета четвърт час преди последни съдийски сигнал. Появилият се на терена Хюсеин Кельовулев сътвори грешка в средата на терена, която даде възможност за бърза австрийска контра. Кълбото стигна до непокрития на границата на наказателното поле Тобиас Кох, който стреля без подготовка. Шакийл Пинас подложи главата си и топката промени своята траектория. За радост на всички в "зелено", единствено се стигна до нейната среща със страничната греда.

Испанецът Ихиньо Марин можеше да напомни, че все още е част от нападението на Лудогорец в 81-ата минута. Голаджията реши да завършва сам комбинация през центъра, но ударът му по земя се оказа доста слаб.

Втородивизионен испански клуб хвърли око на Ихинио Марин

През миналуя сезон футболистът игра под наем в полския Гурник (Забже)

Финалният щурм на Блау-Вайс беше подобаващ и отново малшансът ги лиши от изравняването. В 87-ата минута Маранда се оказа най-съобразителен при изсипана топка в полето на Лудогорец, но диагоналният му изстрел беше изчистен от застаналия предвидливо на голлинията Шакийл Пинас.