Лудогорец победи Аякс с 1:0 в мач реванш от плейофа на Лига Европа, игран на "Йохан Кройф Арена". Възпитаниците на Ивайло Петев изиграха силен двубой, но храброто им представяне не помогна за класиране в следващата фаза. По този начин "орлите" ще играят есента в турнира Лигата на конференциите.

Срещата започна с натиск на домакините, които още в първата минута създадоха oпасно положение. Играч на Аякс излезе на стрелкова позиция, но стражът Симон Слуга скъси дистанцията и съумя да парира удара му.

Снимка 632125

Източник: startphoto.bg

До края на първата част не последва нищо по-интересно. И двата отбора осъществяваха опасни атаки, които обаче не резултираха в попадение.

Въпреки превъзходството на нидерландския гранд във владението на топката, "орлите" съумяха да открият резултата в 63-та минута. Появилият се в игра Доминик Янков проби отдясно, след което центрира към Матиас Тисера, а нападателят от толкова близка дистанция се разписа за 1:0.

Последва импулс в играта на българския шампион, ала като че ли ефективността убягваше днес на отбора от България.

Аякс - Лудогорец 0:1 (Развой на срещата по минути)