Лудогорец спечели последната си контрола на турска земя, по време на подготовката си за следващия етап от надпреварата в Първа професионална лига.

Съперник на разградчани бе тимът на Арсенал (Тула), като мачът на стадион "Корнелия Даймънд" в курорта Белек завърши с минимална победа за "зелените" - 1:0.

Автор на единствения гол в срещата стана новият лидер в атаката на шампионите - Якуб Шверчок.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Арсенал (Тула) 1:0, пореден гол на Шверчок! (ВИДЕО)

Това ли ще бъдат избраниците на Херо и срещу Милан?

Първото полувреме изобилстваше от добри положения за реализиране на гол. Почти всички бяха в полза на българския тим на терена.

Арсенал получи само една по-сериозна възможност да поведе в резултата, но Броун спаси изстрел на Джорджевич от близка дистанция.

За сметка на това "орлите" контролираха сблъсъка, като основно притискаха опонента си с атаки по крилата.

Лукоки и Сисиньо създадоха много главоболия на бранителите на съперника отдясно по нападението на "орлите", като не спираха да захранват с центрирания Марселиньо, Мисиджан и Шверчок.

Снимка 338006

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Новото попълнение в редиците на "зелените" пък вкара поредния си гол за шампионите след 27 минути игра. Мисиджан получи подаване в наказателното поле и стреля силно, кълбото бе отбито, а при добавката си Шверчок откри резултата.

Още в следващата атака на Лудогорец Шверчок бе на път да се разпише отново, но изстрелът му мина над напречната греда.

В последните мигове преди почивката поредна акция на Лукоки по десния фланг завърши с пас към Мисиджан, чийто шут срещна лявата греда на вратата, пазена от Левашов.

Вторите 45 минути не предложиха много напрегнати положения пред двете врати.

Наставниците на двата тима по-скоро бяха заети да извършват промени в съставите си, като на няколко пъти те експериментираха с различни игрови постройки в съставите си.

В игра се появи и бившият футболист на Лудогорец, понастоящем на Арсенал - Михаил Александров, който демонстрира добра форма и напомни защо е бил продаден зад граница.

Михаил Александров пред ТОПСПОРТ за кариерата в Русия, Лудогорец и евентуалното му завръщане в ЦСКА

"Желанието ми е да видя България на голям форум,независимо дали съм в състава, или не"

Лудогорец спечели с лекота предишната си контрола в Турция. Воденият от треньора Димитър Димитров - Херо надви с 2:0 състава на Иртиш. Българският отбор се прибира днес, като чартърният полет на отбора от Анталия ще кацне на летището във Варна в 18:20 часа.