Лудогорец сътвори истинска драма и победи с 3:1 Апоел Беер Шева - резултат, който обаче се оказа недостатъчен за разградчани за продължаване към плейофа в Шампионска лига! В духа на мачовете на българския отбор в евротурнирите зрителите видяха поредна драма, зрелище, както искате го наречете, на "Лудогорец Арена", което предложи висок адреналин до последната секунда на двубоя.

Въпреки чистата преднина от 2:0 за израелците след първия мач, разградчани изпълниха заканите си - че е много вероятно да заличат преднината им.

Лудогорец - Апоел Беер Шева, 3:1 - изпусната дузпа и червен картон за израелците!

Всичко или нищо за разградчани в Шампионска лига

И наистина началото бе като сън за разградчани! Още в 9-та минута чудесна контраатака завърши с попадение на Вандерсон!

Бразилецът се възползва от центриране отдясно на своя сънародник Марселиньо и с глава прониза Хаимов - 1:0 за Лудогорец!

Гостите отговориха почти мигновено. Израелците пренесоха събитията в половината на "орлите", които за разлика от първия мач стояха добре подредени в защита, максимално ограничавайки играта с топка на опасните Нуакеме и Меликсон.

Изглеждаше, че Апоел ще търси изравняване още до почивката, с което до голяма степен да реши крайния изход от двубоя, но Лудогорец нанесе своя втори удар!

При поредна добре проведена контраатака Вандерсон излезе сам срещу Наимов, преодоля го пред дъгата на наказателното поле и пусна топката в мрежата - 2:0 за Лудогорец!

Снимка 306588

В тези минути стана ясно, че интересното тепърва започва, а с оглед залога на двубоя двата отбора започнаха по-остра игра. Често единоборствата бяха на ръба на позволеното, което доведе до доста жълти картони в мача, както и до два червени, но за тях по-късно...

Второто полувреме отново започна по мечтан за домакините начин!

Продължителна атака пред наказателното поле на израелците завърши с разбъркване в наказателното поле и спечелена първа топка от Кешеру, който отклони към Марселиньо, за да може бразилецът с български паспорт да покачи на 3:0!

До този момент всичко вървеше като по учебник за българския шампион, но невероятна глупост на Джонатан Кафу позволи на израелците да се върнат в мача от нищото!

Бразилецът сбърка елементарна топка в средата на терена, при което Гадир бе мигновено изведен отляво в наказателното поле, а макар и с рикошет, ударът на израелеца прехвърли Брун за 3:1!

Георги Дерменджиев рискува веднага - пусна още един нападател в лицето на Мисиджан, което отвори празни пространства в защитата на ЛудогорецПри една от ситуациите Гадир можеше да вкара за 2:3, но на метри от вратата стреля над гредата!

Събитията в последния четвърт час преминаха под знака на драмата.

Първо израелците останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Охана, а малко по-късно гол на Марселиньо бе отменен правилно заради засада!

В заключителните минути на срещата Апоел пропусна да вкара дузпа чрез Ого, който прати топката над вратата. В добавеното време Нуакеме нацели страничната греда, а веднага след това Марселиньо получи директен червен картон за удар без топка.

В крайна сметка Лудогорец се прости с мечтата да участва в групите на Шампионска лига за втора поредна година. За разградчани остава надеждата да се преборят за място в групите на Лига Европа!