90+8′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 5322
90+8′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - Нордселанд 1:0 в двубой от груповата фаза в Лигата на конференциите

"Орлите" отново летят в Европа! Отмъщението срещу Нордселанд ги прати на плейофи в Лигата на конференциите

Пьотровски е големият герой!

90+7′

Жълт картон за Спас Делев, който разкарва топката.

90+6′

Жълт картон за Иван Йорданов.

90′

Нордселанд не спираше да атакува, а футболистите на Лудогорец повече се залежаваха по терена. Е, налагаше се и да се бранят решително както се случи в 91-ата минута, когато силен удар на Осман беше спасен майсторски от Падт.

87′

Още една закъсняла смяна от щаба на Нордселанд.

85′

Георги Терзиев влиза в игра за Лудогорец, а терена напуска Фон Витри.

Снимка 646190

Източник: startphoto.bg

84′

Поредна смяна за Нордселанд. Свенсон вместо Вале Егели.

80′

ГРЕДА ЗА НОРДСЕЛАНД! От Нордселанд реагираха като ужилени и "червените" се понесоха в моментални атаки. И пак Фон Витри изпусна своя човек в 80-ата минута, когато Ингвартсен стреля от малък ъгъл право в лявата странична греда на Падт. Последва и опит за добавка на Нигрен, ала той се забави прекалено много и след това не намери очертанията на вратата.

Снимка 646191

78′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:0! ПЬОТРОВСКИ! Голямата еуфория в Разград настъпи с идването на 78-ата минута, когато домакините заслужено поведоха в резултата. Голямата звезда в настоящия състав на "зелените" - Якуб Пьотровски, отново демонстрира част от своята полска магия, залагайки на изстрел от средна дистанция. Мощният му шут се отклони в тялото на Нигрен, което забави реакцията на Хансен и така дари разградчани с мечтаната преднина.

75′

Расмусен напуска терена, а вместо него ще видим Йенсен-Абеу.

75′

Андреас Шйелдеруп е недоволен от това, че е заменен, а вместо него ще видим Ибрахим Осман.

Снимка 646192

73′

Педро Нареси приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Матиас Тисера.

67′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! От Нордселанд имаха огромни претенции спрямо главния съдия Овидиу Хацеган, след като в 67-ата минута Расмусен се отправи сам срещу вратаря на българския шампион. Притичалият Вердон направи всичко възможно, за да го спре, а действията му не бяха сметнати за нередни от страна на рефера или помощниците му от ВАР.

65′

РУАН КРУС! Отговорът на лудогорци не закъсня и в ответната атака Руан Крус отново имаше възможност да се разпише. Неговият диагонален изстрел предизвика много качествено спасяване от Хансен.

Снимка 646193

64′

ГРЕДА! Паритетът при гредите бе възстановен в 64-ата минута, когато датчаните също изпитаха този футболен малшанс. Шйелдеруп пак доминираше при индивидуалното надиграване с Фон Витри, след което последва центриране към Нигрен. Скандинавецът насочи много умело с глава, но само за да види как кълбото се отбива в стълба на "замръзналия" Падт.

60′
Снимка 646177

51′

БРАВО НА ПАДТ! През тази вечер зоната на Фон Витри се оказа прекалено лесна за преодоляване от футболистите на Нордселанд. Именно нова такава атака на датчаните направи така, че Падт да бъде подложен на два удара от малък ъгъл, но нидерландецът се справи добре и ги отрази.

48′

Фресе получава официално предупреждение.

47′

РУАН КРУЗ! Именно появилият се бразилски стрелец имаше отличен шанс да се разпише след само две минути игра, когато получи подаване от Нареси, но ударът му от въздуха не намери целта.

Снимка 646176

46′

Явно притеснен от това, че Текпетей буквално си беше за червен картон преди почивката, Георги Дерменджиев мъдро реши да го замени още в началото на втората част, а на неговото място заигра Руан Круз.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+4′

ПОЧИВКА!

Снимка 646175

45+3′

НА КОСЪМ! Румънският рефер Овидиу Хацеган пожали Лудогорец малко преди сигнала за почивка, когато Текпетей направи необмислено нарушение в половината на своя тим. Жълтият картон си беше "нарисуван", но съдията реши да се смили над ганаеца, което вбеси тотално всички от щаба на Нордселанд.

45+1′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! В даденото от съдията продължение, Лудогорец претърпя сериозен проблем в халфовата си линия. Един от основните футболисти на тима - Клод Гонсалвеш получи контузия и се наложи веднага на негово място да влиза Иван Йорданов, който и без това не беше напълно възстановен за отговорния мач.

37′

ОПАСНОСТ! С наближаване на почивката от Лудогорец явно повярваха, че попадение лесно ще бъде постигнато. Това явно разсея разградчани при дефанзивните им действия и подаване към Расмусен в наказателното поле на домакините бе проспано. Последна преграда пред евентуално попадение обаче се оказа Серджио Падт, демонстрира изключителен рефлекс.

Снимка 646174

35′

НОВ ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вратарят на Нордселанд - Хансен, сам вкара своите в беля, след като в 35-ата минута не реагира никак адекватно при изненадващо изстреляна топка от Текпетей. Неуверената намеса на стража даде опция за добавка пред Якуб Пьотровски, но ъгълът за стрелба на капитана беше прекалено малък и всичко завърши с аут.

31′

Ноа Сонко Сундберг направи нарушение близо до тъчлинията, заради което получава картон.

Снимка 646173

25′

ГРЕДА! Лудогорец беше изключително близо от възможността да поведе в резултата в 26-ата минута. Бърнард Текпетей напредна по фланга, след което реши да върне леко към дъгата за връхлитащия Педро Нареси. Бразилецът много хитро пропусна кълбото за колегата си Квадво Дуа, който беше в далеч по-добра позиция за стрелба. Таранът направи почти всичко по конец, но в крайна сметка кълбото се отклони в сглобката на вратата и лиши момчетата на Георги Дерменджиев от лидерството.

21′
Снимка 646172

19′

Ноа Сонко Сундберг сътвори досадна грешка в 19-ата минута, която даде шанс за атака на Нордселанд. Шйелдеруп навлезе опасно в наказателното поле, но след серия от рикошети до негов изстрел по посока разградската врата не се стигна.

17′

Нигрен също получва официално предупреждение.

Снимка 646171

6′

Бърнард Текпетей получава жълт картон, след като удари без топка бранител на Нордселанд.

4′

Двубоят започна с активна игра и от двата състава. Важността на международната битка направи така, че опонентите да заложат на атака. Първото интересно положение дойде след статично положение пред полето на датчаните, но ударът с глава на Вердон не намери очертанията. От другата страна на терена добро спасяване направи Серджио Падт.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′