Лудогорец направи 2:2 с втородивизионня Янтра в контролен мач, игран на стадион "Хювефарма Арена". В срещата участие взеха таланти от школата на "орлите", които са част от втория отбор на шампионите - Петър Георгиев, Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов, Владислав Найденов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров и Димитър Митков.

Разградчани откриха в още в 5-ата минута. Разписа се централният защитник Жосуе Са. Той вкара отблизо след центриране от ъглов удар. Гостите от Габрово изравниха две минути преди края на първото полувреме. След центриране отдясно Константин Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава преодоля Серджио Падт.

Нов в Лудогорец с цял мач за Ангола

Кафумана Шоу започна като титуляр световната квалификация в зона Африка и остана на терена до края на мача

В 52-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Със страхотен пас Петър Георгиев изведе Бернард Текпетей сам срещу вратаря на Янтра и крилото на шампионите майсторски прати топката в мрежата. Само три минути по-късно Янтра отново изравни. Тони Иванов центрира към Ивайло Иванов, който с премерен удар от границата на наказателното поле вкара красиво попадение.

Снимка 549644

До края на мача Лудогорец имаше няколко добри възможности да стигне до трети гол, но Цинцарски имаше ден и резултатът остана 2:2.