Турнир: Контроли 2024 Стадион: Mодензее, Австрия Зрители: 133
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец победи ЛАСК (Линц) с 3:0 в контрола

Лудогорец e готов за атака на Шампионската лига, "орлите" с престижен успех в последната си контрола

Първенецът на България разби с 3:0 австрийския ЛАСК (Линц)

80′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 3:0!! КЕШЕРУ! Логиката възтържествува и Лудогорец заслужено поведе с 3:0 в 80-ата. Вандерсон получи точен извеждащ пас от Гонсалвеш, след което надбяга Летард и продължи за Кешеру. Този път румънецът не сбърка и имаше цялото време на света, за да сътвори класиката.

76′

Вратарят Полстер продължи да бъде основната причина резултатът да остане само 2:0 в полза на "орлите". Австриецът "провали" нова скоростна акция на Лудогорец в 76-ата минута, която блестеше най-вече с прекрасната комбинация между Вандерсон и капитана Антон Недялков.

70′

Кристиан Кахлина се намеси решително в полза на Лудогорец с настъпването на 70-ата минута. "Орлите" бяха пробити през центъра, а акцията стигна до Сукар, намиращ се на добра стрелкова позиция. Диагоналният му шут обаче бе париран майсторски от Кахлина.

65′

КАКВИ ПРОПУСКИ! Лудогорец можеше да съжалява, че в рамките на 180 секунди пропиля два изключителни шанса за формиране на класиката. Първият от тях бе изтърван от Каули Оливейра. Бразилецът пак се оказа неуловим за противника, но сам срещу вратаря стреля точно в неговия обсег. Малко след това "орлите" останаха в ситуация трима на един срещу Полстер, но резервата Кешеру направи по-трудното, пращайки кълбото в тялото на превърналия се в герой страж.

52′

ЛАСК (Линц) пробва да се върне в мача веднага след подновяването на играта. Домакините станаха далеч по-агресивни в атака благодарение на младия таран Григрер, който въпреки седемнадесетте си години, респектираше със своята отлична физика.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Лукас Гъргич наруши правилата и получава жълт картон.

37′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 2:0!! СОТИРИУ! Осем минути преди паузата, Лудогорец съумя да удвои своята преднина. И отново в епицентъра на събитията се оказа Каули Оливейра. Бразилецът демонстрира непримиримост, пресирайки сам трима защитници на австрийците. А това доведе до тяхна грешка и овладяване на топката от негова страна в близост до аутлинията. След това халфът вдигна глава и видя непокрития Сотириу, за който беше детска игра да вкара за 2:0.

35′

ГОГИНГЕР! ЛАСК (Линц) можеше да възстанови паритета в 35-ата минута. Крилото Томас Гогингер беше забравен от неориентирания в този миг Икоко и се отправи опасно към вратата на Кахлина. Последва финт и стрелба в далечния ъгъл, която бе лишена от необходимата точност.

32′

B 32-ата минута Бърнард Текпетей наивно се опита да излъже главния съдия, симулирайки за дузпа. Крилото обаче получи единствено жълт картон. Реакцията му обаче бе далеч по-спокойна, отколкото вчерашната такава на Борислав Цонев от Левски, който блъсна картоните на рефера Ел Хатиб в 13-ата минута на проверката с Локо (Пд).

Боби Цонев отнесе здраво конско заради червения картон

Живко Миланов му крещял пред всички футболисти

29′

Първенецът на България продължи да атакува главно по левия фланг, където Антон Недялков осигури перфектно центриране за Сотириу. Нападателят закъсня с подхода си към кълбото и не отигра с глава за разочарование на неговите колеги.

20′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0!! ДЕСПОДОВ! Добрият период на лудогорци все пак бе увенчан с откриващо попадение. "Зелените" матираха ЛАСК с бърза комбинация, която изведе Каули сам срещу Гебауер. Бразилецът демонстрира отборна игра и вместо сам, заложи на сигурното, пускайки встрани за непокрития Десподов, разписал се на празна врата.

16′

Новото попълнение на Лудогорец - Клод Гонсалвеш демонстрира мекотата на своето извеждащо подаване в 16-ата минута. То достигна до крайния си адресат Пиерос Сотириу, но кипърецът веднага беше догонен от трима бранители на ЛАСК, които не му позволиха да отправи опасен изстрел.

6′

38-годишният страж на ЛАСК - Гебауер, предотврати добра акция на лудогорци в шестата минута. Тогава пас в перспектива получи Кирил Десподов, но българският национал, въпреки страхотната си бързина, не успя да изпревари вратаря на съперника.

4′

Отборът на ЛАСК (Линц) беше този, който се настрои по-добре към началните минути на проверката. Австрийците можеха да поведат още с първата си сериозна атака, но отлична намеса на Кахлина осуети техните офанзивни планове.

1′