удогорец II спечели с 2:1 гостуването си на Литекс (Ловеч). Мачът от XIII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен.

Момчетата на Тодор Живондов поведоха с 1:0 в 35-та минута. Илкер Будинов получи дълъг пас, надбяга отбраната и останал сам срещу стража на Литекс хладнокръвно реализира. В 44-та минута Цветослав Петров направи 2:0. След фал в полза на "орлите" той се възползва от настъпилото разбъркване в наказателното поле на съперника, стигна първи до топката и стреля неспасяемо. Почивката дойде при този резултат.

Пет минути след подновяването на играта Литекс намали на 1:2 чрез Илиян Капитанов. До края на срещата съперникът се опита да упражни натиск, но не стигна до сериозни положения. От своя страна разградчани се прибраха в своята половина и разчитаха на бързи контраатаки. В крайна сметка не паднаха други попадения и талантите на Шампионите се поздравиха със заслужена победа.

"Успяхме да поведем с красив гол и да удвоим аванса си. За съжаление отново допуснахме леко попадение в нашата врата. След гола съперникът имаше териториално превъзходство, но се справихме и запазихме преднината си", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.