Лудогорец е на два мача от влизане в групите на Лига Европа, след като разградчани се справиха с Жрински (Мостар). Българският първенец стигна до равенство 1:1 срещу своя босненски съперник и продължава напред към плейофите.

Още по-добрата новина за "орлите" на Пауло Аутуори, е че имаха късмет да случат на жребий, тъй като ще играят с грузинския Торпедо Кутаиси. Бъдещият опонент на родния шампион загуби с 0:2 гостуването си на албанския Кукеши, но след успех с 5:2 в първия мач продължава напред.

Жрински (Мостар) - Лудогорец 1:1, домакините изравниха в добавеното време!

Вижте развоя на срещата по минути

Срещата на разградчани днес общо взето протече под знака на очакваното. Първите 2-3 минути все пак бяха за домакините, които можеха още в 30-ата секунда да застрашат вратата на Хорхе Броун, но удар на Билбия от удобна позиция в наказателното поле мина над вратата.

Постепенно гостите овладяха инициативата и започнаха да атакуват вратата на Солдо основно по двата фланга, където действаха Мисиджан и Вандерсон.

Кешеру пропусна от добра позиция в 15-ата минута, след като остана сам отляво в наказателното поле, но ударът му не намери целта. Румънецът обаче се реваншира малко след това!

Снимка 373574

Източник: ludogorec.com

Голмайсторът на Първа лига за миналия сезон бе намерен от Марселиньо в наказателното поле, при последвалия удар се стигна до рикошет и резултатът бе открит - 1:0 за Лудогорец!

Попадението отчая домакините за краен успех, а те въпреки опита за натиск до края на полувремето можеха да получат втори гол секунди преди почивката!

Мисиждан се пребори отлично на десния фланг, навлезе в наказателното поле и намери успоредно на вратата Кешеру, който на метри от голлинията не успя да преодолее Солдо!

През втората част темпото на игра видимо спадна, като основно преобладаваха грешките при подаванията, за което допринасяше и лошото състояние на терена.

Снимка 373575

Вандерсон можеше да удвои преднината на разградчани в 68-ата минута, но прехвърлящият му удар бе избит от голлинията!

Домакините отговориха с няколко остри центрирания пред вратата на Броун и удар по диагонал на Йович, който обаче бе спасен без проблеми от аржентинския вратар на Лудогорец.

Най-чистото положение за босненците дойде в 80-ата минута, когато Билбия засече с глава центриране от десния фланг, но Броун показа рефлекс и изби в корнер.

Домакините обаче стигнаха до изравняване чрез Билбия, който се възползва от грешка на вратаря на разградчани в добавеното време, оформяйки крайното 1:1!

Така разградчани за втора поредна година ще имат възможността да стигнат до групите на Лига Европа.