Отборът на Лудогорец загуби с 3:2 в ревашна срещу Динамо Загреб и напуска европейските клубни турнири след равенството 1:1 в първия мач в Разград.

Уникален късмет покри хърватския тим, който отново успя да се разпише в последните секунди на двубоя. Кошмарът бе още по-черен и от този в първия мач, тъй като този път голът падна в 98-ата минута при дадено от главния рефер 5 минути продължение на втората част (!!!!!!).

Точни за Лудогорец бяха Гъргоров и Марселиньо, а два гола за Динамо вкара Рукавина. В последната игрова секунда на стадион "Максимир", Вида донесе успеха на хърватите с трето попадение.

Срещата започна отлично за Лудогорец, като още в 5-ата минута Емил Гъргоров получи пас от Иван Стоянов зад отбраната, но останал на празна врата Бадема стреля в аут.

В 12-ата минута обаче прошка нямаше. Ново взаимодействия между Стоянов и Гърговор, този път след центриране от пряк-свободен удар, капитанът на българския шампион изпревари вратаря и бранителите на Динамо и с глава откри за 0:1.

Притиснат до стената и доста стреснат, отборът на Динамо се активизира и до голяма степен овладя инициативата в средата на терена, но добре построената отбрана на Лудогорец не позволяваше да стига до по-сериозни опасности пред вратата на Голубович.

В 31-ата минута Марселиньо влезе ненужно грубо в краката на противников играч, което му струва жълт картон, а само минута по-късно дойдоха и нови, още по-лоши новини Лудогорец.

Резултатът бе изравнен от Рукавина, който се разписа с глава след центриране, при което бе оставен абсолютно сам в наказателното поле.

В 36-ата минута „орлите” от Разград отново успяха да излязат напред в резултата, отбелязвайки така ценния втори гол на чужд терен! Марселиньо получи пас в наказателното поле, овладя и от близко разстояние разстреля стражът на Динамо за 2:1!

При поемането на топката от Марселиньо, останаха много сериозни съмнения, че бразилецът игра с ръка, но така или иначе попадението бе факт, а първата част завърши при този резултат.

Футболистите на Ивайло Петев започнаха спокойно второто полувреме и имаха няколко добри възможности за нов гол, но липса на достатъчно прецизност при последното подаване ги лиши от сериозни опасности.

В 57-ата минута глупава постъпка на Марселиньо му коства мястото на терена, а Лудогорец остана с човек по-малко. Нападателят симулира в наказателното поле, а реферът бе принуден да му даде жълт картон, който бе втори за него и съответно трябваше да приключи участието си в мача.

Динамо стигна до равенството за втори път тази вечер три минути по-късно. Колективна грешка, куп рикошети и странен удар от полулегнало състояние на Рукавина завърши с гол за 2:2 в 60-ата минута.

Домакините обсадиха вратата на Лудогорец, но непрестанните центрирания не водеха до нищо. Ивайло Петев пък извърши три смени, освежи състава, който се бранеше смело и макар и трудно се привлижаваше към своя заслужен успех.

Главният рефер вдигна пет минути продължение на втората част, като по време на продължението Лудогорец дори осъществи няколко атака, а общо три души получиха жълти картони.

Кошмарът обаче тепърва предстоеше. Вместо пет минути, двата отбора играха още цели осем! Буквално при последната възможност, Вида се оказа непокрит в наказателното поле и успя да вкара решителен, изключително щастлив гол за Динамо, който класира отбора напред в Шампионската лига.

Секунда след изпълнението на центъра, реферът свири край на мача, а футболистите на Лудогорец до един паднаха на земята, проклинайки уникалният малшанс, който ги споходи и в двата двубоя.

ДИНАМО - ЛУДОГОРЕЦ - 3:2

0:1 - Гъргоров (12')
1:1 - Рукавина (32')
1:2 - Марселиньо (36')
2:2 - Рукавина (60')
3:2 - Вида (90+8')

ДИНАМО: 30. Келава, 3. Ибанес, 5. Калело, 8. Ковачич, 10. Самир, 13. Тонел, 14. Вршалко, 16. Бадел, 21. Бечирай, 24. Вида, 55. Рукавина

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Голубович, 25. Минев, 5. Барт, 33. Гулдан, 80. Кайсара, 18. Дяков, 8. Генчев, 73. Стоянов, 84. Марселиньо, 22. Иванов, 23. Гъргоров