90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: Корнелия Даймънд, Турция Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец победи Динамо (Тбилиси) с 3:1 в контрола

Пореден обрат и нова победа за Лудогорец на турска земя

"Орлите" подчиниха грузинския гранд Динамо (Тбилиси) с 3:1

86′

Кирил Десподов имаше претенции към главния съдия заради неполучена дузпа в 86-ата минута. Звездата на Лудогорец можеше да комбинира и с абсолютно непокрития Димитър Митков...

75′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 3:1!! ЧИБОТА! Лудогорец наглед подсигури триумфа си в тази контрола, достигайки до трети гол, четвърт час преди края на мача. Бранител на Динамо върна прекалено слабо към своя вратар, а пасът хитро пресече Мавис Чибота, който елегантно преодоля Омар Мигинеишвили за 3:1.

62′

И ПАК ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново румънецът отблизо не можа да преодолее стража на Динамо в 62-ата минута, същото направи и Сисиньо при добавката.

57′

КЕШЕРУ!! Сантиметри разделиха Лудогорец от ново попадение в 57-ата минута. Сисиньо направи едно от обичайните си включвания в атака, което завърши с центриране към Кешеру. Румънецът отправи топката към далечния ъгъл на грузинците, но мерникът му изневери и всичко завърши с аут.

52′

В рамките на минута, централните бранители на разградчани - Са и Вердон, които се бяха включили в атака при статична ситуация, можеха да запишат своите имена в списъка с голмайстори. Всеки един от споменатите обаче не демонстрира много добри офанзивни функции и така преднината на българския клуб си остана само от едно попадение.

47′

Неприятности сполетяха лудогорци малко след подновяването на играта. Алекс Сантана получи контузия и така се наложи неговата принудителна смяна със Стефан Баджи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Наглед спокойната среща се изнерви доста през последните минути, като главният съдия раздаде поредица от жълти картони за играчи и на двата тима.

31′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:1!! КЕШЕРУ! Елементарна грешка в защитата на съперника, дари страхотна възможност за втори гол на "зелените". Опитният Кешеру се възползва от неточността на Симон Гбенон и с изстрел от границата на наказателното поле направи 2:1!

28′

ДЕСПОДОВ! Не след дълго, разградчани бяха близо и до пълния обрат. Кирил Десподов остана сам срещу стража на Динамо, но този път загуби индивидуалната битка с Омар Мигинеишвили.

23′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:1! ДЕСПОДОВ! Атака след описаната ситуация по-долу, "орлите" стигнаха до изравняването. Кирил Десподов навлезе в полето на клуба от Тбилиси, нагласи си я на десния крак и между двама бранители шутира силно по земя, като тежкият му шут мина под плонжа на Минигишвили.

22′

ТЕКПЕТЕЙ! Бърнард Текпетей си навлече гнева на своите съотборници в 22-ата минута. Африканецът пропиля най-чистото положение за Лудогроец, след като вместо да подаде към непокрити свои колеги, той заложи на диагонален шут, който завърши с тотален провал.

15′

Селекцията на Дамбраускас организира добра атака в 15-ата, когато Каули вдигна глава и видя включването на Десподов. Бившата звезда на ЦСКА пусна около дузпата за Кешеру, който с левия крак прати топката високо над горната греда на грузинците.

9′

Бърнард Текпетей демонстрира взривната сила на своя спринт в 9-ата минута. Тогава ганаецът напредна по фланга и пробва да пусне към далечната греда за Десподов. Вече се виждаше как националът ни ще отбележи с лекота, но в последния миг "асистенцията" беше развалена от защитник на Динамо.

4′

Отговорът на българският първенец дойде 120 секунди след това, когато Клаудиу Кешеру изпълни пряк свободен изстрел, но право в обсега на Мигинеишвили.

2′

ГОООЛ ЗА ДИНАМО!!0:1!! ЗОРАН МАРУШИЧ! Двубоят за разградчани не стартира никак оптимистично. Гол в тяхната мрежа падна малко след началния съдийски сигнал. Динамо изпълни корнер, след който настана леко меле в полето на "орлите". Най-съобразителен се оказа сръбският футболист на съперника, който отблизо не остави шансове на Ренан.

1′