Лудогорец надви Динамо (Тбилиси) с 2:1 в четвъртата контрола от лагера на българския тим в турския курорт Белек. Матиас Тисера даде преднина на разградчани в 14-та минута от дузпа. Имран Омар пък се разписа за символичните гости, а Антон Недялков отбеляза победния гол в 86-та минута.

"Орлите" още в първоначалните минути на двубоя опитaха да установят траен натиск над своя съперник. Първият шанс бе за тима от Разград, когато Жоржиньо стреля с глава от непосредствена близост в наказателното поле, но топката премина над вратата.

Снимка 604235

Източник: startphoto.bg

В 14-та минута Лудогорец закономерно излезе напред в резултата. Нападателят на разградчани Матиас Тисера надбяга защитата на грузинския гранд, навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от съперник. Реферът имаше отличен поглед върху ситуацията и отсъди дузпа. Именно препънатият Тисера се нагърби с изпълнението и отбеляза от бялата точка.

В началото на втората част Спас Делев имаше добра възможност да се разпише от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче се оказа неточно. Последва изстрел на Мануел Шоу, който също премина встрани от вратата.

Снимка 604234

Бърнард Текпетей и Антон Недялков с къси подавания матираха отбраната на Тбилиси, след което топката достигна до Тисера, който не съумя да удвои аванса на "орлите".

Последва нов фрапантен пропуск на Тисера в 71-та минута. Аржентинецът излезе на стрелкова позиция, преодоля бранител, но стреля право в стража на грузинския гранд.

Снимка 604238

Шампионът на Грузия удари гредата в 74-та минута чрез Киркитадзе. Съставът обаче възстанови паритета в 76-та минута. Имран Омар от фаул отправи удар, а вратарят Юмит Хабил се намеси колебливо и не успя да предотврати попадение във вратата си.

Кирил Десподов неколкократно пробва да се разпише директно от ъглов удар. При втория опит Антон Недялков докосна кълбото, като по този начин подлъга вратаря на Динамо, за да подпечата успеха на "орлите".

Лудогорец - Динамо (Тбилиси) 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Орлите" се изправят срещу познатия за тях опонент Динамо (Тбилиси)