С двете си попадения в мрежата на Пирин (Благоевград) за успеха на Лудогорецс 3:0 Клаудиу Кешеру вече има 15 гола на сметката си от началото на сезона в Първа лига в 19 изиграни мача. Нападателят на разградчани вече е едноличен лидер в голмайсторската листа, след като преди два кръга делеше първото място с новия си съотборник Жоао Пауло, който през есента наниза 12 точни изстрела с екипа на Ботев (Пловдив).

Игор Пластун взе български паспорт

Още един легионер в Лудогорец взе български паспорт

Вече няма да взема квота на играч извън ЕС

През сезон 2016/17 Кешеру има 21 гола във всички турнири. В Шампионската лига румънецът се отчете с 3 попадения, вкара веднъж и на Копенхаген в Лига Европа. Освен това реализира две попадения и за Купата на България - при 4:0 над Монтана. Така той прави най-силния си сезон. Досега рекордното постижение на румънеца за клубен отбор бе за френския Анже. През 2012/13 година той отбелязва 17 гола в Лига 2, а добавя и 1 попадение за Купата на Франция - общо 18 точни изстрела. Сега целта пред него е да вкара повече от 17 попадения в първенството, но това изглежда почти сигурно, ако остане здрав до края на сезона. В родната Първа лига 30-годишният Клаудиу се разписва по веднъж на всеки 88,6 минути на терена. Коефициентът му на полезно действие за купата е още по-голям - по гол на всеки 45 минути. В евротурнирите той е бил точен по веднъж на 109,5 минути.

Кешеру: Отборите вдигнаха тактически нивото си

"През първото полувреме не играхме по най-добрия начин", смята руменъцът

А общата резултатност от участието му във всички надпревари е - по точен изстрел на 88,42 минути. Тоест Лудогорец има гарантиран гол във всеки мач, ако Кешеру остане на терена през цялото време. Само през пролетта румънецът е пронизал 4 пъти противниковите вратари - 3 пъти в Първа лига и веднъж в Лига Европа. Затова не е случайно, че прави най-силния си сезон. За сравнение - през миналата кампания Клаудиу също вкара 15 пъти в елита ни, но го направи в цели 28 изиграни мача, пише "Тема спорт".

След мача с Пирин Кешеру отчете, че първенството става по-силно и останалите отбори повишават класата си. Явно същото прави и румънецът, който върви по много по-добър реализаторски график в сравнение с миналата година.