Шампионът на България - Лудогорец надделя над хърватския Риека във втората си проверка на испанска земя.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по-добрият тим на терена, показаха непримиримия си характер и в крайна сметка се наложиха с 2:1, след като губеха в резултата.

Весович откри след около половин час игра, но с попадения на Моци в края на първата част и на Безяк малко след почивката "орлите" стигнаха до пълния обрат в мача.

Разградчани започнаха с голяма част от титулярите си за първи път по време на зимните си проверки през тази година. До този момент Дерменджиев залагаше на два състава, които играеха по едно полувреме.

След поражението от Унион (Берлин) в предишния мач обаче, наставникът на лудогорци може би търсеше победа за самочувствие срещу Риека. Така се и получи. Новото попълнение на хърватския отбор - Венци Христов не бе в групата за двубоя.

Най-интересните моменти от срещата проследете в

КОМЕНТАРА НИ ПО МИНУТИ:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

- Начало на мача!
- 6' - ГОЛ за Риека бе отменен! Страничният съдия маркира засада, която главният арбитър отчита като налична. Резултатът се запазва 0:0.
- Равностойна игра в началото на срещата. Лек териториален превес на символичните домакини.
- 12' - Корнер в полза на Лудогорец, след който обаче не последва нищо интересно.
- 20' - Кишада се опита да счупи горната греда на вратата на Риека, с удар от близка дистанция! Гол обаче така и не пада.
- Лудогорец натисна сериозно опонента си, но не успява да стигне до откриващо попадение.
- 29' - Този път грешка няма - ГОЛ за Риека! 1:0 след чудесно изпълнен свободен удар от страна на Весович, не и без известна доза късмет, след като топката рикошира в лудогорската стена.
- 32' - Страхотна намеса на Владо Стоянов, след удар от близко разстояние.
- 45' - ДУЗПА за Лудогорец!
- 45+1' - Моци е безгрешен от бялата точка - 1:1!
- Почивка.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

- Играта е подновена, като отново се забелязва превес на българския тим на терена.
- 51' - ГОЛ за Лудогорец! Попадение на Безяк, след скоростна акция на разградчани, завършила с чудесно разиграване в полето на Риека и плътен шут на нападателя на българския шампион.
- 58' - Опасен свободен удар в полза на Риека, на границата на наказателното поле. При последвалия изстрел топката рикошира в стената.
- 66' - Удар във вратата на влезлия като резерва Чворович и нова добра намеса на стража на "орлите".
- 71' - И Дяков опитва да порази целта, но волето му от границата на наказателното поле е неуспешно.
- Мачът се доиграва, като в игра и за двата тима се появиха голяма част от резервните състезатели.
- Последен сигнал на двубоя, победа за Лудогорец!

Лудогорец: Стоянов (46-Чворович), Кайсара (83-Петров), Моци (70-Александров), Барт (46-Терзиев), Минев (46-Витиня), Дяков (65-Анисе), Златински (46-Ешпиньо), Марселиньо (73-Ернандес), Мисиджан (46-М.Александров), Абало (63-Вандерсон), Кишада (46-Безяк)