Звездата на Лудогорец - Кирил Десподов, сподели след загубата с 2:4 от Динамо в Загреб, че съдията, който даде три червени картона на "орлите", е бил 12-ия играч в мача.

"Трудно е да се говори след такъв мач. Според мен първото полувреме отстъпихме на Динамо. Не бяхме достатъчно агресивни и креативни. Допуснахме грешки и за дузпата и при третия гол - индивидуална моя грешка, загубих топката и направиха контраатака.

Анте Шимунджа: Мога да поема необходимата отговорност...

"Според мен класиране в Лига Европа също ще бъде добро постижение"

Според мен е радостно, че с човек по-малко играхме като равен с равен. Ако късметът ни беше погледнал Якуб да отбележи за 3:3 мачът можеше да отиде в съвсем друга ситуация.

Ако трябва да говорим, не обичам да говоря за съдията, но днес той беше 12-ия играч. Трябва да се казват тези неща. В такъв мач да се подиграваш с отбор като Лудогорец. Даваш днес три червени картона. Защо? Явно искаше така да се стече мачът.

Мисля, че Лудогорец надигра и в двата мача Динамо. Само адмирации за нашия отбор, направихме всичко възможно, но понякога правиш всичко, но не се получава.

Ние ако искаме да играем на такова високо ниво, трябва да минаваме през такива отбори. Трябва да бъдем по-здрав колектив и да съумеем да бъдем по-търпеливи. Аз мисля, че този отбор има бъдеще. Според мен на нашия отбор му липсва малко повече да бъдем като един юмрук. Да си помагаме повече на терена, а не да се разправяме на терена кой какво е направил.

То има много въпросителни като цяло. Първо трябва да се отърсим от този мач. Последните две години нямаме победи в Лига Европа и това нещо ни липсва. Трябва да трупаме победи и точки, защото ни трябва коефициент.

Контузията ми беше отдавна. Аз съм готов от доста време, по-мало игрови минути получавам. Не съм в добра форма, трябват ми повече игрови минути. Дадох всичко от себе си днес и ще продължавам да го правя, но ми трябват минути, за да вляза във форма", каза Десподов след срещата на "Максимир".