Спас Делев получи титулярно място в дербито с ЦСКА, завършило 5:0. Бързакът от село Ключ не игра лошо срещу "червените", но направи огромен пропуск в края на първата част, когато Жан Карничник качи топката на главата му, но той не уцели вратата.

Така националът продължи головата си суша, като няма гол за Лудогорец вече 8 часа - 440 минути в efbet Лига и 43 минути за Купата на България, пише "Мач Телеграф".

Спас Делев има едно попадение след трансфера си от Арда в Разград. То бе отбелязано на "Тича" при важната победа с 2:1 над Черно море. На някои места попадението дори е записано като автогол на защитника на варненци Влатко Дробаров. Все пак обаче по-правилно е това да бъде зачетено като гол на Спас, тъй като ударът му беше в очертанията на вратата.