Лудогорец отпадна от Шампионската лига още в първия квалификационен кръг. Както и миналата година, така и сега амбициите на "орлите" бяха разбити от унгарски противник. Разградчани загубиха и втория мач с Ференцварош, този път с 2:3 у дома, и ще гледа най-комерсиалния клубен турнир по телевизията. Фради продължава напред с общ резултат 5:3.

Възпитаниците на Стойчо Стоев допуснаха два ранни гола, дело на Игор Харатин (17) и Михал Шкварка (21), а три по-късно Георги Терзиев намали на 1:2. В 29-ата минута Якуб Шверчок пропусна дузпа, което се оказа и решаващо за съдбата на "орлите". В 48-ата минута Токмак Нгуен бе точен за 1:3, а крайният резултат оформи Хайстер, който порази собствената си врата.

Така Лудогорец продължава участието си в Лига Европа, където ще срещне Валур, докато Ференцварош ще играе с Валета във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Лудогорец - Ференцварош 2:3

Лудогорец - Ференцварош 2:3, Моци е изгонен

"Орлите" загубиха първата среща с 1:2

Гостите създадоха първата по-опасна ситуация пред една от двете врати. Във 2-ата минута защитата на Лудогорец не успя да се справи с центриране от корнер в наказателното поле, където Игор Харатин с глава прати топката над вратата.

В началните минути "орлите" изпитваха сериозни трудности с играта в атака и не създадоха нищо опасно пред Денеш Дибуш.

Снимка 434530

Така се стигна до 17-ата минута, когато Харатин бе оставен абсолютно сам на далечната греда след центриране от корнер и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Ренан за 0:1.

Три минути по-късно Лудогорец можеше да изравни. "Орлите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Марселиньо, който стреля в гредата.

Снимка 434533

Секудни по-късно Ференцварош нанесе втори удар. Олександър Зубков овладя една дълга топка и намери Михал Шкварка. Словакът овладя топката и с удар от малък ъгъл матира вратаря на разградчани за втори път.

Лудогорец успя да се върне в мача в 24-ата минута. Тогава Георги Терзиев се ориентира най-добре след центриране от корнер и с глава вкара за 1:2.

Три минути след това домакините отново получиха право да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция. Отново Марселиньо стреля, но този път покрай вратата.

Снимка 434531

Импулсът, който "орлите" получиха след гола доведе до дузпа в 29-ата минута. Тогава Гергьо Ловренчич задържа Якуб Шверчок в наказателното поле. Полякът се нагърби с изпълнението, но опита удар в стил "Паненка" в центъра на вратата, който Дибуш изби в корнер.

Пропуснатият наказателен удар оказа влияние и до края на полувремето възпитаниците на Стойчо Стоев не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на гостите.

На почивката Клаудиу Кешеру влезе на мястото на Шверчок. Втората част започна със заучено изпълнение на корнер от домакините, но Жоржиньо не намери очертанията на вратата.

Снимка 434532

В 48-ата минута Ференцварош организира контраатака. Токмак Нгуен напредна отляво и навлезе в наказателното поле. Норвежкото крило опита техничен удар, топката срещна тялото на Яцек Горалски и стана неспасяема за Ренан - 1:3.

В 55-ата минута Кешеру получи топката в наказателното поле от Недялков, обърна се и нанесе удар, който Дибуш спаси.

Въпреки сериозното изоставане в общия резултат, Лудогорец не се отказа да атакува. Това даде резултат в 69-ата минута, когато Марсел Хайстер не се ориентира добре след центриране на Мавис Чибота отляво и прати топката в собствената си врата за 2:3.

Снимка 434534

"Орлите" продължиха да бъдат по-активния отбор. Жоржиньо стреля над вратата с глава, а Кешеру не успя да изненада Дибуш от далечна дистанция. В 77-ата минута стражът на Фради спаси техничен удар на резервата Битон от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Козмин Моци бе изгонен с директен червен картон. Защитникът влезе остро в краката на Олександър Зубков и справедливо бе пратен преждевременно под душовете.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и "орлите" приключват участието си в Шампионската лига.