Станалият вчера европейски шампион по футбол до 19 години с отбора на Сърбия Александър Митрович ще подсили Партизан в реванша срещу Лудогорец от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Сърбите за първи път се окичиха със златните медали след минимална победа над Франция с 1:0 във финала на стадиона в Мариямполе, Литва. Единственият гол в мача за титлата бе дело на Андрия Лукович 12 минути след почивката след отличен пас именно на Митрович.

Той пропусна първия мач с Лудогорец поради наказание. Беше лишен от право да участва в 4 мача заради червен картон срещу “Нефтчи” в групите на Лига Европа миналия ноември.

Александър Митрович обяви, че не мисли за трансфер в белгийския шампион “Андерлехт”, а се връща да помогне на “Партизан” да елиминира българския първенец.  “Ще играя за “Партизан” в квалификацията за Шампионската лига и ще дам максимума да се класираме в елита на Европа”, заяви той от Литва.

Митрович е само на 18 г., но е истинска машина за голове. През март той разпиля младежкия национален отбор на България до 21 г., забивайки 2 попадения за 2:0 за сърбите в Ловеч.