Лудогорец II спечели с 3:1 контролната среща с Локомотив (Горна Оряховица). Проверката се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов поведоха с 1:0 в 16-та минута. Голът отбеляза Владислав Найденов. В 44-та минута роденият през 2004 г. Йоан Йорданов удвои с първия си гол за Лудогорец II. Асистенцията бе на Хюсеин Келльовлуев. При този резултат дойде краят на първото полувреме.

Състезавалият се за дубъла на шампионите през есента Кристиян Райчев реализира срещу доскорошните си съотборници за 2:1 в 65-та минута. Крайното 3:1 оформи Валентин Цветанов в 80-та минута. Той се пребори за една спорна топка, напредна и завърши с хубав удар. За Цветанов това също бе първо попадение с фланелката на Лудогорец II.