ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Янков получи топката в половината на Динамо и напредна с топката. Младокът намери отляво Ману, който направи няколко финта и подаде към Марин. Испанският нападател от няколко метра с мощен удар не остави шансове на Игнатович.

77′

Марин заменя Кешеру.

73′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Елвис Ману бележи! "Орлите" организираха страхотна атака. Топката стигна до Янков отляво, който пое кълбото, стигна почти до крайната линия и пусна подаване към Ману, който засече във вратата за 0:1.

70′

ГРЕДА! Хачериди стреля с глава след центриране от корнер. Топката срещна гредата, а при добавката Кики не успя да прати топката във вратата.

68′

Игнатович лови слаб удар от далечна дистанция на Янков.

66′

Ману заменя Текпетей.

65′

Тве намери Гордейчук в наказателното поле. Нападателят с доза късмет елиминира Моци и Сисиньо и опита удар, който премина покрай вратата.

64′

Жълт картон за Седко.

61′

Жълт картон за Тве.

57′

Нов шанс пред Кешеру. Нападателят получи пас от Сантана отляво в наказателното поле. Румънецът опита удар от малък ъгъл, който след рикошет излезе в корнер.

55′

Пропуск на Кешеру! Румънецът получи топката в наказателното поле, намери си коридор за стрелба и нанесе силен удар, който вратарят на Динамо спаси. Последва корнер, след който отново Кешеру стреля с глава, но не намери целта.

52′

Тве намери Биков на границата на наказателното поле отляво. Седмицата на домакините стреля от движение и прати топката над напречната греда.

46′

Гордейчук влиза на мястото на Диало.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Савицкий получи топката пред наказателното поле и нанесе удар. Топката рикошира в крака на Вердон и мина опасно над вратата.

44′

Отличен шанс за Лудогорец! Текпетей получи пас от дълбочина от Баджи. Ганаецът надбяга Кики и нанесе удар, който вратарят спаси. Топката стигна до Кешеру, който се подхлъзна и не успя да прати кълбото в опразнената врата.

37′

Неточен удар от далечна дистанция на Сантана.

35′

Удар на Текпетей от далечна дистанция е блокиран.

31′

Лудогорец организира опасна атака. Сисиньо проби отдясно и намери Янков. Младокът подаде към Баджи. Сенегалецът опита удар от границата на наказателното поле, но не затрудни Игнатович.

25′

Удар на Каули от далечна дистанция рикошира в играч на домакините и излезе в корнер.

20′

Разградчани така и не съумяват да измислят нещо смислено в атака.

4′

Спасяване на Илиев! Седко се озова очи в очи под ъгъл срещу вратаря на Лудогорец. Нападателят нанесе удар, но Тигъра отрази.

1′

62. Гордейчук 22. Икоко

Лудогорец гостува на Динамо (Брест) в една от най-важните си срещи за сезона. Двубоят от плейофната фаза на Лига Европа е пряк спор за влизане в групите на турнира.

"Орлите" започнаха сезона с амбицията да попаднат в Шампионската лига, но отпаднаха в квалификациите от датския Мидтиланд.

После късметът беше на тяхна страна и тимът от Разград пропусна един кръг в Лига Европа, за да се включи директно в плейофите, където благодарение на добрия си коефициент изтегли напълно преодолим съперник.

Лудогорец с официална тренировка в Беларус

Утре "орлите" се изправят срещу Динамо (Брест)

Лудогорец безспорно разполага с по-класни футболисти и е логично да се очаква, че ще постигне своето при гостуването в Беларус.

Скъпата селекция и авторитетът на треньора Павел Върба задължават родния шампион да преодолее Динамо и да си осигури европейски мачове през цялата есен. В Разград обаче трябва да имат едно наум, че противникът не е за подценяване.

Върба: Динамо (Брест) не е случаен отбор, нямаме право на грешка

"Целта на Лудогорец е да достигне до групите на Лига Европа"

През миналия сезон отборът от Брест прекъсна хегемонията на БАТЕ (Борисов) в първенството на Беларус, а само преди няколко спечели дербито помежду им с 4:2 и показа, че е в добра форма преди сблъсъка с Лудогорец.

Играчите на Лудогорец се прибират в България веднага след срещата с Динамо

Готов за игра срещу кърджалийци ще бъде бразилският вратар Ренан дос Сантос

Динамо (Брест) също игра в квалификациите на Шампионската лига, но беше елиминиран от Макаби (Тел Авив) след загуба с 0:1. Любопитното е, че единствения гол в мача вкара Дан Битон, който играе в Макаби под наем от Лудогорец.

Повикаха Вердон в националния отбор

Седрик Унтонджи също е част от националния отбор на страната

Наставникът на домакините Сергей Ковалчук най-вероятно ще се спре на схемата 4-3-3, като в атака голямото име е Артьом Милевский. Бившата звезда на Динамо (Киев) можеше да направи голяма кариера в Западна Европа, но пропиля таланта си и не спира да пълно страниците на жълтите издания.

Въпреки че вече е на 35, украинецът е много опасен в наказателното поле и разградчани трябва да внимават с него.

В центъра на защитата прави впечатление присъствието на друг дългогодишен футболист на киевското Динамо - Йевхен Хачериди, а в средата на терена конците дърпа Сергей Кисляк.

Турски клуб изпревари Лудогорец за Жозуе Са?