Направи впечатление голямата радост на български футболни фенове във форуми и социални мрежи снощи. Причината - че българският шампион Лудогорец се сбогува с турнира Лига Европа. Не е патриотично, ще кажат някои. Ами, написах го и след мача на "орлите" със Септември - хората се вълнуват само при загуби на Лудогорец в евротурнирите. Защото им дотегна да гледат как реферите и ВАР помагат на "зелените" у нас. Зад граница пък се свири по правилата и отборът на Шимунджа го усети за пореден път.
След показното срещу Динамо (Загреб), Никола Дабанович от Черна гора и колегите му също демонстрираха, че да си футболен съдия не е срамно и долно, а има достойнства. Защото не ги е страх. Дабанович не е Сватбата, Брадвата или друг от българските рефери с прякори. ВАР в Лига Европа пък не е онзи ВАР от Първа лига, сложен в "катафалка", по думи на Любослав Пенев.
И така - 2 дузпи за Рома на "Олимпико", отменен гол на Лудогорец и червен картон за Вердон. Като че ли нещо подобно в българското първенство на Лудогорец не може да се случи в рамките на сезон. В Европа се случва в рамките на 90 минути. Разликата е голяма и се вижда от всички. Вратарят на "орлите" пък спомена как снощи съдията не бил с тях. Не, не беше - беше с правилата и в услуга на футбола.
Лошото е, че колкото и рефери да накажат, на колкото и да спрат правата, усещането е, че подкрепата към Разград едва ли скоро ще секне. Трябва да се гледа по-генерално на ситуацията. Дали ще е Сватбата или някой нов "герой", все тая. И какво да правят останалите наши отбори? Ясно, че няма как всеки мач на Лудогорец у нас да се ръководи от чужденци. Ще има ли полза от "кръгла маса" във футбола ни? Какво ще стане - босовете ще се съберат и ще си обещаят разни неща. А дали ще се спазват?
Лудогорец беше симпатичен отбор в началото. Заради това на мачовете им в Европа, които бяха в София, стадион "Васил Левски" се пълнеше. В Разград да се замислят защо това отдавна не е така, а отборът им става все по-ненавиждан от привържениците на други тимове. Всяко търпение си има граници. Това на запалянковците у нас отдавна се изчерпа. И те, макар да бъдат обявени от някои за обратното на патриоти, снощи се радваха. На загубата на Лудогорец и от съдийството на високо ниво. Идва мач Локомотив - Лудогорец на "Лаута". Още от същото или поемане в нова посока? Скоро ще разберем...
Tong
на 04.11.2022 в 13:52:27 #48Що глупости бе, Златине? Много ми харесва какво е написал пичът! А иначе няма да викам Нико Дебанович, защото предпочитам Лудите да бият навън, а тука да ги млатят. Не си ли съгласен?
Мик Джагър
на 04.11.2022 в 13:44:27 #47Тонг, стига копира глупостите на Триона и добавя и свои такива. Дай да викнем силно -Нико Дебанович
Нико Дебанович
Tong
на 04.11.2022 в 13:41:36 #46Triono на 04.11.2022 в 14:33:22 #62 Няма бг отбор, който да демонстрира нивото което показаха шимпанзята срещу Рома, но те не са български отбор, тъй че у лево. Нито една от двете дюзпи нямаше да бъде свирена срещу италианците, ако Рома беше на мястото на шимпанзятата. Преди отменения гол Рик и Ибаняс си имаха спречкване и в последствие Рик го перна умишленно, но оня яко преигра с припадъка, като усети, че шимпанзято го изпревари. Червения картон беше абсолютно заслужен. Вердон го направи умишленно жестоко, само дето пропусна да му стъпи на гръкляна, но явно в последния момент се сети, че не е у фавелите на Рио де Женейро, а той не е в някоя от уличните банди за мокри поръчки. Къде беше К. Безполов някой може ли да ми каже, видя се само при смяната и след това изчезна безследно, са разбрахме и от първа ръка, защо го наритаха от Каляри. =========== Тоя коментар все едно аз съм го писал.
А по темата за Ачката - да мразиш отбор е най-безсмисленото. Лудогорец получават подкрепа не защото са те, а заради м-р Гел. А вероятно може и още по-надълбоко да отидем. Тъпитe парчета обаче трудно поглежда под повърхността, а може и да ги страх да влизат, ама да искат да се правят на много отворени...
Мик Джагър
на 04.11.2022 в 13:35:51 #45Слава за храбрия черногорски мъж Дабанович
Показа на родните прoститутки в черно как трябва да се рафетира мач срещу наглите разградски маймунки
Мик Джагър
на 04.11.2022 в 13:34:24 #44Великолепна статия на златното перо
Този човек превърна изключително високото ниво на професионализъм и екстра качество в еталон за неговата работа
8888.bg
на 04.11.2022 в 13:29:31 #43Пирги Виж 4алмата след Динамо Загреб дали не рева
iliyan-dzhunev
на 04.11.2022 в 13:12:03 #42Ама то има и друга гледна точка,поставете се мястото на собственик,който дръзне да мисли за първо място.Каква селекция да прави,какъв треньор да търси,като знае какъв ще е крайния резултат.За какви да си хвърля парите?
cunami
на 04.11.2022 в 13:05:52 #41АБСОЛЮТНО ТОЧЕН КОМЕНТАР! И аз бях писал нещо подобно, но не във връзка със снощния мач : ОТ ОТБОР, БУДЕЩ СИМПАТИИ В НАЧАЛОТО У ДОСТА ФЕНОВЕ В СТРАНАТА, СОБСТВЕНИКЪТ ИМ ГИ ПРЕВЪРНА В ЧАСТЕН ПРОЕКТ ЗА РАЗГРАД! КОГАТО УСПЕХИТЕ ТИ НЕ ПОВДИГАТ НИВОТО НА ФУТБОЛА В СТРАНАТА, А СЕ СТРЕМИШ ДА УБИЕШ ВСЯКАКВА КОНКУРЕНЦИЯ, НЕ ПОМАГАТ ЗА ПО-СИЛЕН НАЦ. ОТБОР, А СА САМОЦЕЛ НА ЕДНА ФАМИЛИЯ, ПРЕТЕНЦИОЗНО КРЪСТИЛА ПРОЕКТА СИ “НАЦИОНАЛНА КАУЗА”, КОГАТО СИ ПОДЧИНИЛ БФС, КОМИСИИТЕ, СЪДИЙСТВОТО, ТЕЛЕВИЗИЯТА И ПРОГРАМАТА НА ПЪРВЕНСТВОТО В ИНТЕРЕС САМО НА СВОЯ ОТБОР, КОГАТО ВСЕКИ С РАЗЛИЧНО МНЕНИЕ Е “ОЛИГОФРЕН”, ИЛИ Е УВОЛНЕН, ЗНАЧИ СИ ЗАГУБИЛ ВРЪЗКА С РЕАЛНОСТТА И СИ СЕ ОТКЛОНИЛ СЕРИОЗНО ОТ ПРАВИЛНАТА ПОСОКА! ХОРАТА ОЧАКВАХА И У НАС ДА ВЛЕЗЕ, И ДА СЕ НАМЕСИ ВАР, ПОНЕЖЕ ИМ ПИСНА ОТ КИРЕч..., НО НАШЕНСКИЯ/СКАТА/ ВАР НЕ Е БЯЛ/А, А ОЦАПАН С КАЛ, КАКТО ЦЕЛИЯТ НИ ФУТБОЛ И УПРАВЛЕНИЕТО НА БОБИ М!!!
Falcon
на 04.11.2022 в 12:49:30 #40Едно време форумът беше пълен с тролове на заплата при Домуса. Явно и за тях бюджета е намален.
edin_chovek
на 04.11.2022 в 12:10:57 #39Ачу пропуска тънкия факт , че Сватбата не е свирил на резаните , за да си гарантират мачове в Европа напролет още преди тоя мач с Рома .
reddevil1948
на 04.11.2022 в 12:10:53 #38В Европа за няколко мача им свириха повече дузпи срещу тях отколкото за цялото им съществуване в е*ем ти лигата. Смях !
8888.bg
на 04.11.2022 в 12:08:04 #37Турската 4алма за 11 години в А група Има по малко червени картони отколкото в ЕКТ за това време Фактище
reddevil1948
на 04.11.2022 в 11:59:34 #36"И така - 2 дузпи за Рома на "Олимпико", отменен гол на Лудогорец и червен картон за Вердон. Като че ли нещо подобно в българското първенство на Лудогорец не може да се случи в рамките на сезон. В Европа се случва в рамките на 90 минути." В рамките на 2-3 сезона бих добавил. Друго няма какво повече да се каже !
8888.bg
на 04.11.2022 в 11:54:20 #35Тука гледам че футбола се гледа от групите Малоумници Футбола не е измислен след 2000 година Сега някой 4алмар да вземе титлите на Реал
8888.bg
на 04.11.2022 в 11:49:52 #34Хайде да си припомним кой отбор е играл полуфинал на ЕКТ най много
gipsykings
на 04.11.2022 в 11:49:00 #33Нека не мълчи, нека вие като кyчкa.
Мачът разбира се не съм гледал
, но дано съдията ги е заклал здраво
StefchoSofeto
на 04.11.2022 в 11:40:30 #32ple6iv_6paklov4ik, мълчи бе нещастник! Кой е чувал за шимпанзЯта в Европата ... Никой бе! Айде мажи си лютеницата и ближи на Гело....
hanko-brat15
на 04.11.2022 в 11:40:14 #31Не по скоро септичната яма на Европа.
hanko-brat15
на 04.11.2022 в 11:39:28 #30Шпаковчик, те не са кратер, а черна дупка.
StefchoSofeto
на 04.11.2022 в 11:38:19 #29Малиииий всеки се гаври и го набива на ШимпанзЯта и телетатааа.... А те са лeсбиииийки ... само си ближат кафевите точки .... И газ пикaaaaЯт! БасимУ и кефа!