Лудогорец записа изненадваща загуба от Термалица (Нечеча). Разградчани отстъпиха с 0:1 от полския тим в турския курорт Белек. Единственото попадение в срещата бе дело на защитника Путивцев, който по-късно стана и провокатор на зрелищно меле между двата тима.

Полският тим е на четвърто място в елита. Клубът, вдъхновен от финансовата подкрепа на една от най-големите компании в страната за бетонни конструкции, е явление в полския футбол. Термалица държи рекорда в световния футбол за елитен клуб, представляващ най-малко селище. Село Нечеча е с население едва от 750 жители.

НА ЖИВО: Лудогорец - Термалица 0:1

Полският тим държи световен рекорд

Любопитна подробност е, че култовата трибуна на "Лудогорец Арена" - Трибуна "Моци" е с тройно по-голям капацитет - 2308 седящи места. Всеки домакински мач на Термалица е със 100% посещаемост, като според местните медии, всички от селото са големи футболни фенове. Жителите на Нечеча изкарват прехарата си в завод за павета, а в свободното си време се отдават на каузата "Термалица".

Срещата започна с натиск на поляците. Още в началото, Владислав Стоянов бе принуден да се намесва след удар на Губа, само 60 секунди след първия съдийски сигнал. В 17-ата минута Термалица поведе. След изпълнението на корнер, Путивцев се извиси в наказателното поле и засече с глава, обръщайки ъгъла, за да вкара за 0:1.

В ответната атака, Светослав Дяков намери Кешеру, който засече от границата на наказателното поле. Румънецът стреля, но нацели напречната греда. До края на полувремето, "орлите" доминираха на терена, но така и не стигнаха до попадение.

"Слончетата" от село Нечеча, които "удариха" с паве Лудогорец

Научете повече за ФК Термалица

В началото на втората част капитанът Светослав Дяков получи контузия и бе принудително заменен от Саша.

В 70-ата минута настана истинско меле на терена в Белек. Всичко започна след като Путивцев удари доста силно по врата Марселиньо. Хора от щабовете на двата тима укротиха стратите и все пак мачът продължи.

До края на мача така и не се стигна до чисто голово положение.

До момента разградчани имат две победи - 2:0 над Заря Луганск и 1:0 над Тренчин (Словакия) две равенства - 1:1 с Ягелония (Полша) и отново 1:1 с Арсенал (Тула) и загуба от Термалица. До края на подготовката Лудогорец има да изиграе още три спаринга: с чешкия Злин (4 февруари), с БАТЕ Борисов (7 февруари) и ден по-късно с Марибор.