Бившият треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас спечели Купата на Хърватия с отбора на Хайдук (Сплит). Тимът надделя над колегите си от Риека с 3:1 на своя стадион "Полюд", като мястото на ключовия сблъсък със сигурност е дало голямо преимущество на Хайдук.

Риека поведе с 1:0 благодарение на гол от страна на Йосип Дръмич. Това се случи още в 13-ата минута и футболистите на Дамбраускас трябваше да реализират обрат, за да спечелят ценното отличие.

Франсиско Феро успя да изравни в 24-ата минута и оживи трибуните на "Полюд". Дванадесет минути по-късно, в 36-ата минута, Дарио Мелняк изведе Хайдук напред, което доведе феновете на клуба до екстаз.

Нова голяма победа за Дамбраускас , Хайдук чукна Динамо (Загреб) на "Максимир"

Момчетата на литовеца спечелиха с 2:0

Пет минути по-късно те отново бяха зарадвани, но този път не от гол, а от червен картон за Хървойе Смолчич от Риека, който имаше неблагоразумието да си изкара два жълти картона в рамките на първото полувреме.

С човек повече Хайдук си осигури успеха десетина минути след почивката с нов гол на Мелняк.

Така Хайдук Сплит спечели седмата си Купа на Хърватия, първа след 2013 година. Клубът има и девет трофея в турнира за Купата на вече несъществуващата Югославия.