Отборите на Япония и Мексико ще излъчат първия финалист в олимпийския футболен турнир, стана ясно след изиграването на първите два четвъртфинала днес.

Японците се наложиха категорично над Египет с 3:0 след попадения на Кенсуке Нагай, Мая Йошида и Юки Оцу.

Далеч по-интересен бе мачът Мексико - Сенегал, който бе решен след продължения. В редовното време резултатът бе 2:2, като мексиканците поведоха с 2:0 след голове на Хорхе Енрикес в 10-ата и на Хавиер Акино в 62-ата минути. Сенегал обаче стигна до равенство чрез Муса Конате, който намали в 69-ата с петия си гол на турнира.  В 76-ата Ибрахим Балде изравни и вкара мача в продължения. Там обаче Дос Сантос и Херера вкараха нови два гола и изпратиха отбора си на полуфинал.

Именно това е най-високото ниво, до което мексиканците са достигали на олимпийски игри. Това се случва при домакинството им през 1968-а година, когато те губят от България на тази фаза, а в последствие остават четвърти.

Другият полуфинал ще противопостави победителите от двубоя между Бразилия и Хондурас, който се играе в момента и Великобритания - Южна Корея.