Отборът на Великобритания не започна по най-успешния начин участието си на Олимпийските игри в Лондон. Макар официалното откриване на Олимпиадата да е тази вечер, вчера се изиграха първите двубои от футболния турнир.

На стадион "Олд Трафорд" в Манчестър, британците завършиха наравно 1:1 срещу Сенегал. Крейг Белами откри резултата през първата част, а осем минути преди края на мача Конате изравни.

Капитанът на Великобритания и звезда на Манчестър Юнайтед Райънг Гигс, който е уелсец, отказа да пее химна "Господ пази кралицата". Именно Гигс асистира за попадението на Белами, който пък последва примера му и също не пя химна. Нападателят на Ливърпул също е от Уелс.

В четвъртък шотландката Ким Литъл, която е част от женския национален отбор на Великобритания също не пя химна, като заяви, че това "въпрос на личен избор".