Българската гордост Йордан Йовчев се представи повече от достойно на финала на халки в олимпийския турнир в Лондон. 39-годишният гимнастик завърши на 7-ото място във финалното подреждане.

Пловдивчанинът направи добро представяне в коронната си дисциплина, но за жалост се приземи лошо и опря с коляното си земята. Съдиите дадоха оценка 15,108, която след изпълнението му го отведе на 4-ото място, в последствие обаче негови съперници го изместиха с три места.

Състезанието бе спечелено изненадващо от бразилеца Артур Набарете Занети, който детронира олимпийския шампион от Пекин Чен Ибин. Китаецът водеше през цялото време, но бе изместен с последното изпълнение на Занети. Бронзът остана за италианеца Матео Моранди.

Въпреки, че Йовчев не се окичи с медал, той спечели много повече от това. Българинът записа името си в историята на Игрите , след като взе участие в шеста поредна Олимпиада.

Българският гимнастик бе аплодиран бурно и от цялата зала след изпълнението си, след което получи поздравления от всички участници в турнира.