Бразилският национален отбор по футбол се класира не четвъртфинал на олимпийския турнир в Лондон. Това се случи след като „селесао" победи Беларус с 3:1. Двубоят се игра на стадиона на Манчестър Юнайтед „Олд Трафорд" пред 66 000 зрители.

Първи до гол изненадващо стигнаха беларусите. Това се случи още в 8-ата минута чрез Бресан. Нападателят на Милан Алешандре Пато обаче изравни в 15-та мин.В 65-ата минута Бразилия поведе чрез красив гол на Неймар. Крайният резултат бе оформен от Оскар в 90-ата минута.

В другия мач от групата, Египет и Нова Зеландия завършиха 1:1. Головете отбелязаха Ууд в 17-та и Салах в 40-та мин.

Така след тези мачове в група C лидер е Бразилия с 6 точки. Следват Беларус с 3, а Египет и Нова Зеландия са с по 2.