Голямата ни надежда за медал в бокса остана излъгана. Капитанът на националния ни отбор Детелин Далаклиев загуби с 15:16 от представителя на Великобритания Люк Кембъл на четвъртфинала в категория до 56кг. и отново ще остане без медал от Олимпийските игри. Преди 4 години в Пекин, отново британецът победи нашия боксьор.

Двубоят бе изключително равностоен, но Кембъл получи обичайното съдийско домакинско „рамо", което в крайна сметка му донесе и победата.

Резултатът след първия рунд бе 4:3 за Далаклиев. Вторият бе още по-равностоен, като в него петимата съдии дадоха пълно равенство - 5:5.

Така преди последните 3 минути българинът имаше точка преднина. В решителния рунд обаче Кембъл тръгна много агресивно и окрилен от препълнената зала, пласира няколко добри удара в лицето на нашенеца.

Далаклиев също не отстъпваше и на свой ред нанесе няколко добри крушета и прави, но в крайна сметка с малко съдийска помощ, по бедата отиде у британеца.

Така остава да чакаме боя на Тервел Пулев по-късно тази вечер и да се надяваме поне той да ни донесе така жадувания първи медал.