Олимпийските игри в Лондон започнаха, макар официалното им откриване да е в петък. Вчера се изиграха първите мачове от женския футболен турнир.

Началото поставиха домакините от Великобритания и отборът на Нова Зеландия. Първият мач се игра стадион "Милениум" в Кардиф и завърши с победа на британките - 1:0. Единственият гол отбеляза универсалната футболистка Стеф Хаутън с точен удар от фаул в 64-ата минута. Успехът на домакините дойде закономерно, като при малко повече шанс пред вратата на новозеландките той можеше да бъде и по-изразителен.

В другия мач от същата група един от фаворитите за титлата Бразилия разгроми Камерун с 5:0. Два от головете отбеляза звездата на отбора и една от най-добрите футболстки в света през последните 6-7 години - Марта.

Друг от фаворитите - САЩ обърна Франция с 4:2. Французойките поведоха с 2:0 до 13-ата минута. След това обаче американките, които са олимпийски шампионки от Атланта'96, Атина 2004 и Пекин 2008, се развихриха. Обратът дойде с попадения на Аби Уамбач, Алекс Морган (2) и Карли Лойд.

В последния мач за деня Япония надви с 2:1 Канада.